Dekoracje z papieru - karnawałowa rozeta

Niezwykle efektowna i banalnie prosta do zrobienia ozdoba, którą może zrobić każdy. Do jej wykonania najlepiej wykorzystać miękki, błyszczący papier do pakowania prezentów (możemy się założyć, że po świętach został ci jak zwykle spory zapas). Oprócz tego będziesz potrzebować zszywacza i nici, na której powiesisz rozety. Warto zrobić je w różnych kolorach i rozmiarach - rozwieszone w oknie lub pod sufitem będą się w takim zestawieniu pięknie prezentować.

 

Dekoracje z papieru - pompon z krepiny

To kolejny prosty patent na sylwestrową dekorację last minute. Do zrobienia pomponów będzie ci potrzebna bibuła (najlepiej w lekko połyskliwym złotym lub srebrnym kolorze) i sznurek. Niezależnie od tego, czy możesz się pochwalić zdolnościami manualnymi, czy też nie - ta dekoracja zawsze wychodzi! Najlepszy efekt osiągniesz wieszając obok siebie kilka, a nawet kilkanaście pomponów.

 

Dekoracje z papieru - hawajska girlanda

Papierowa girlanda z krepiny to klasyczna dekoracja na sylwestrową lub karnawałową domówkę oraz wiele innych okazji. Można nią udekorować salę weselną, pokój dziecięcy albo przyjęcie w ogrodzie. Jej wykonanie wymaga co prawda trochę więcej czasu niż w przypadku papierowej rozety czy pomponów z krepiny - ale efekt końcowy z pewnością zachwyci wszystkich gości. 

 

Pomysły na dekoracje kieliszków

Wycięte z kolorowego papieru wąsy, serca czy gwiazdki to prosty i niedrogi sposób na udekorowanie kieliszków do szampana. Możesz skorzystać z gotowych naklejek - albo przygotować je samodzielnie. Mnóstwo inspiracji znajdziesz przeglądając na przykład... akcesoria do fotobudki. Proste dekoracje z papieru warto urozmaicić kolorowymi posypkami lub brązowym cukrem (zanurz brzeg kieliszka w soku cytryny - a następnie w posypce).