Styl życia

Styl życia

powitanie w różnych kulturach

Podanie ręki, pokazanie języka, klaskanie – czyli jak witać się w różnych zakątkach świata

W jakim kraju nie należy nawiązywać kontaktu wzrokowego z rozmówcą? Czy pokazanie języka może być sposobem na przywitanie się? Oraz czy uścisk dłoni jest w każdym kraju taki sam? Jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż na inny kontynent, a nawet do innego kraju Europu – koniecznie sprawdź, jak witać się z mieszkańcami różnych regionów świata, aby nie popełnić gafy!

Bali

5 największych atrakcji Bali – wyspy wulkanów i hinduistycznych świątyń

Na Bali nie brakuje białych, rajskich plaż z palmami, które leniwie opadają w stronę lazurowej wody. Jeżeli jednak myślicie, że poza błogim lenistwem nic Was tam nie czeka – jesteście w bardzo dużym błędzie! Wyspa, położona w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie rejonów ziemi, słynie ze wspaniałych widoków i świątyń zamieszkałych przez bogów i… demony, których obecność można poczuć na każdym kroku. Jeżeli chcecie naprawdę poznać to miejsce, koniecznie sprawdźcie 5 wyjątkowych atrakcji Bali, które po prostu zapierają dech w piersiach!

Paweł Rochala

Strażak, który zakochał się w średniowieczu

Zawodowo zajmuje się pożarami, wie, jak do nich nie dopuszczać i jak je zwalczać. Ma stopień starszego brygadiera. Prywatnie jest miłośnikiem średniowiecza. Napisał dwie rewelacyjne powieści o tej epoce "Ballada o czarownicy" i "Baśń średniowieczna". Niebawem do księgarń trafi jego trzecia książka. Nam Paweł Rochala opowiada skąd w nim się wzięło zainteresowanie wiekami średnimi i co jest w tej epoce takiego fascynującego.