1. Choinka z serwetki

Jeden z najbardziej świątecznych sposobów na szybkie i efektowne złożenie serwetki. Choinkę składamy z kwadratowej serwetki o boku około 50 cm. Jeśli nie posiadasz zielonej, z powodzeniem zastąpi ją serwetka w białym lub szarym kolorze.

 

2. Gwiazda betlejemska

To chyba najbardziej efektowny sposób na złożenie papierowej serwetki w tym szczególnym dniu. Choć wymaga nieco więcej wprawy, będzie piękną dekoracją wigilijnego stołu.

 

3. Kieszonka na sztućce

Prosty i elegancki sposób złożenia serwetki - a przy tym bardzo uniwersalny. Minimalistyczna kieszonka na sztućce sprawdzi się nie tylko na wigilijnym stole, ale również podczas innych rodzinnych spotkań i uroczystości.

 

4. Ozdobna orchidea

Kwiatowe motywy to zawsze dobry pomysł na stylową i subtelną dekorację stołu. Tę efektowną orchideę złożysz z miękkiej materiałowej serwetki, którą wystarczy spiąć dekoracyjną tasiemką. Aby uzyskać bardziej świąteczny klimat, możesz dodatkowo wpiąć małą gałązkę świerku albo jodły.

 

5. Kwiat lotosu

To jeden z najpopularniejszych sposobów na złożenie serwetki. Trudno się dziwić - jest bowiem bardzo prosty, a przy tym niezwykle efektowny. Złożoną serwetkę można dodatkowo udekorować zieloną gałązką albo małą bombką.

 

6. Serwetkowa róża

Ten sposób złożenia serwetki przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie są zwolennikami skomplikowanych dekoracji. Zwinięcie serwetkowej róży zajmuje dosłownie kilka sekund - więc to także idealny patent, jeśli masz ostatnie pięć minut do pojawienia się pierwszych gości.