Dzięki wieloetapowemu rytuałowi pielęgnacyjnemu możemy odpowiedzieć na wszystkie potrzeby naszej skóry, ale jak znaleźć na to wszystko czas? Całe szczęście, nie trzeba wykonywać wszystkich 10 kroków koreańskiej pielęgnacji codziennie. Należy dokładnie obserwować jak nasza skóra reaguje na poszczególne etapy i kosmetyki.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

  1. Demakijaż olejkiem – podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest dokładny demakijaż, na nic się zdadzą drogie kosmetyki, jeżeli dokładnie nie oczyścimy naszej twarzy ze wszystkich zanieczyszczeń. Tłusta konsystencja olejku usuwa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia.
  2. Oczyszczenie – po pierwszym etapie na naszej twarzy znajdują się jeszcze resztki olejku i zanieczyszczeń, dlatego ważne jest umycie twarzy po raz drugi, tym razem kosmetykiem na bazie wody. Takie podwójne oczyszczanie jest gwarancją, że na naszej skórze nie ma już żadnych resztek makijażu i zanieczyszczeń.
  3. Usuwanie martwego naskórka – tego kroku nie musisz stosować codziennie, ponieważ zbyt częste złuszczanie może doprowadzić do silnych podrażnień. Stosuj go raz albo dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka i ułatwić wchłanianie składników odżywczych. Idealnie sprawdzi się tutaj peeling enzymatyczny albo inny odpowiednio dobrany do rodzaju naszej cery.
  4. Tonizowanie – jest to etap, który przywraca naszej skórze jej naturalne pH. Dobrze dobrany tonik przywróci równowagę naszej cerze i przygotuje ją na dalsze etapy pielęgnacji.
  5. Nawilżanie esencją – jest to bogaty w składniki kosmetyk, który odpowiada za mocne nawilżenie, odżywienie i rozjaśnienie naszej skóry. Powinno się ją delikatnie wklepywać w twarz, a efekty jej regularnego używania widać od razu.
  6. Serum – jest pełne skoncentrowanych składników korzystnie działających na naszą cerę. W zależności od potrzeb możemy wybrać serum nawilżające, odżywcze, liftingujące czy rozświetlające. Obserwujmy naszą skórę i dostosowujmy się do jej potrzeb. Ten krok można wykonywać codziennie, ale można też co 2 lub 3 dni.
  7. Maseczka w płacie – tego etapu również nie trzeba wykonywać codziennie, wystarczy raz w tygodniu podczas wieczornej lub porannej pielęgnacji. Jest to doskonałe uzupełnienie do codziennej pielęgnacji i daje naszej skórze chwilę na relaks.
  8. Pielęgnacja okolic oczu – tam skóra jest bardzo wrażliwa i potrzebuje mocnego nawilżenia. Należy pamiętać o jej codziennym nawilżaniu, a raz na jakiś czas warto wykonać delikatny masaż np. chłodnym rollerem.
  9. Nawilżanie kremem – odpowiednie nawilżenie opóźnia procesy starzenia się skóry i ogranicza produkowanie sebum. Jest to niezbędny krok w koreańskiej pielęgnacji. Warto wybierać kremy bogate w składniki mocno nawilżające takie jak kwas hialuronowy lub glicerynę.
  10. Ochrona SPF – jest to obowiązkowy krok porannego rytuału pielęgnacyjnego nawet w pochmurne jesienne lub zimowe poranki. Daje nam ochronę przed fotostarzeniem się skóry. Dla pełnej ochrony krem z filtrem powinno się aplikować na twarz co najmniej co dwie godziny

Koreańska pielęgnacja wydaje się być bardzo czasochłonna, ale wiele z tych kroków można na co dzień pominąć. Wystarczy dokładnie obserwować, jak reaguje nasza skóra i jakie ma potrzeby. Warto się tymi krokami zainspirować i cieszyć się piękną, rozświetloną i młodą cerą przez długie lata.