1. Zawsze wyjmuj jajka z opakowania, w którym je kupiłaś. Papierowe lub plastikowe wytłoczki są siedliskiem bakterii, które rozprzestrzeniają się w lodówce. Są przyczyną nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale również groźnych chorób, jak chociażby Salmonella. Ta groźna bakteria może przemieszczać się z jednego przedmiotu na drugi.

2. Nie zostawiaj sera, wędliny i mięsa zapakowanego w foliowe torebki. Przełóż je do plastikowych pojemników umożliwiających dopływ powietrza.

3. Potrawy, które szybko się psują (jak np. zupy czy wędliny) powinny być przechowywane na środkowej półce w lodówce. Tam zawsze jest najchłodniej.

4. Połóż surowe mięso i ryby na innej półce niż wędliny. Zarówno jedne, jak i drugie są siedliskiem bakterii - nie powinnaś trzymać ich w lodówce dłużej niż jeden dzień.

5. Jaja myj i wyparzaj przed włożeniem do lodówki. Większość lodówek ma wydzielone miejsca przeznaczone do przechowywania jaj.

6. Układaj produkty w lodówce tak, by nie dotykały jej tylnej ścianki.

7. Owoce i warzywa zawsze wyjmuj z foliowych opakowań, w których je kupiłaś. Ułóż je luzem w koszykach na dole lodówki. Dół pojemników możesz wyłożyć papierem, który pochłonie nadmiar wilgoci.

8. Jogurty, kefiry i serki homogenizowane ustaw na górnej półce.

9. Jedzenie wydzielające intensywny zapach zamknij w szczelnych opakowaniach.

10. Jeśli w lodówce pojawi się nieprzyjemny zapach, połóż w niej na talerzyku kilka łyżek sody oczyszczonej, połówkę cytryny, goździki, sól, ziarna kawy.