1. Wybierz trend, który nie zniknie po jednym sezonie

Obserwując modę, możesz zauważyć trendy, które są wieczne. Czerń, biel, czerwień, paski, desenie florystyczne, pastele... – przechodzą z sezonu na sezon i zawsze dobrze w nich wyglądamy. Podobnie jak ramoneska czy trencz.

2. Łącz je zawsze z klasyką

Wybierz jedną rzecz z modowej listy i połącz ją z klasyczną górą lub dołem. To może być też dodatek, który podziała odświeżająco. Wzorzysta sukienka? Tak, ale o prostym fasonie.

3. Sprawdź, czy pasuje do twojej garderoby

Zachwyciła cię jakaś bluzka z najnowszej kolekcji? Zanim podejmiesz decyzję o kupnie, zastanów się, z czym i gdzie będziesz ją nosiła. Jeśli pasuje do jednej, dwóch rzeczy z twojej szafy, a okazji do jej założenia też nie będzie zbyt wiele, to lepiej z niej zrezygnuj.

4. Kupuj tylko to, w czym dobrze się czujesz

Posiadanie najmodniejszego modelu bluzki czy spodni nie jest przymusem. Np. spodnie z szerokimi nogawkami to hit ostatniego sezonu, ale nie wszystkie kobiety dobrze
w nich się czują i wyglądają. Jeśli należysz do nich – pozostań wierna cygaretkom.

5. Patrz nie na wybiegi, ale na wystawy sklepów

Pokaz mody to widowisko. Tam modelki celowo są przestylizowane, by uzyskać jak najbardziej spektakularny efekt. Manekiny zaś na wystawach przedstawiają trendy w praktyczny sposób. To stylizacje gotowe do noszenia.

6. Chcesz zaszaleć? Zaszalej, ale... w sieciówkach

Czasem trudno się oprzeć zjawiskowym kreacjom z modowych nowinek. Tym bardziej gdy świetnie w nich wyglądamy i pięknie odświeżają naszą garderobę. Ale w następnym sezonie już mogą być passé. Dlatego nie warto na nie wydawać zbyt wiele.

7. Nie myśl, że trendy są tylko dla młodych

Wiek nie jest żadną przeszkodą do bycia nowoczesną i świetnie ubraną kobietą. Tym bardziej, że im jesteśmy dojrzalsze, tym lepiej znamy swój styl i wiemy, jak go urozmaicić. 

8. Nie masz odwagi? Postaw na modne dodatki

Wystarczy wyrazisty akcent: haftowana torba doda oryginalności jednobarwnej stylizacji, metaliczne lub w mocnym kolorze buty sprawią, że klasyczny zestaw nabierze
modowego pazura.

9. Postaw na bezpieczne wersje

W każdym trendzie znajdziemy bardziej spektakularne i spokojniejsze modele. Te drugie mają prostsze fasony, mniej ozdób, subtelniejsze desenie lub są jednobarwne. Dzięki temu łatwiej będzie je ograć w zestawieniach z innymi ubraniami z twojej szafy.

10. Bądź zawsze sobą

Każda z nas ma inny gust, charakter, urodę, sposób życia – to wszystko tworzy nasz indywidualny styl. Najlepsze rezultaty daje ubieranie się zgodnie z nim. Nie ma nic
gorszego niż spędzenie dnia w stroju, w którym nie czujemy się sobą.