Przesilenie wiosenne wpływa niekorzystnie na jakość naszych włosów. Przemęczenie organizmu bezsłoneczną porą roku, zimnem, chorobami oraz  brakiem substancji odżywczych odbija się na kondycji włosów. Mimo że, wiosna to pora odnowy, zanim do tego dojdzie musi wypaść to co stare.

Wiosenne wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który twa zazwyczaj od 1 do 2 miesięcy, ponieważ zmienia się wówczas zahibernowana zimą gospodarka hormonalna. Co zrobić, by ograniczyć utratę włosów? - Oto kilka sprawdzonych sposobów na wzmocnienie włosów>>>

Stosuj olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki (znanej też jako czarny kmin) to sprawdzone, naturalne lekarstwo na wypadające włosy. Oprócz tego, że zapobiega łysieniu, poprawia też kondycję włosów, wzmacnia cebulki i ma działanie przeciwłupieżowe.

Suplementuj biotynę (czyli witaminę B7) z krzemem.
Zdaniem trychologów, czyli specjalistów zajmujących się skórą głowy i włosami, to właśnie to połączenie jest w stanie najszybciej zatrzymać wypadanie włosów i sprawić, że staną się gęste. To dlatego, że ten dwuskładnikowy zestaw pobudza do pracy mieszki włosowe i w rezultacie pasma stają się wyraźnie grubsze.