Jesteście zgraną parą, kochacie się, ale pojawiają się sytuacje, które zamiast zbliżać was do siebie sprawiają, że się od siebie oddalacie? Poznaj 10 wskazówek, które sprawią, że was związek będzie zgrany i udany!

1. Zamiast sprawiedliwości szukaj bliskości

Nie licytuj się z partnerem, kto zmył więcej talerzy, kto ostatnio płacił w knajpie, a kto zaczął kłótnie i powinien pierwszy przeprosić. Przecież to nie ma znaczenia. Nie traćcie czasu, który możecie spędzić razem w dobrej atmosferze.

2. Nie analizuj

W związku nie wszystko musi być do końca wyjaśnione, bo to, co go zabija, to właśnie dociekanie. Np. dlaczego partner tak powiedział, co miał na myśli, uśmiechając się porozumiewawczo do kolegi. I nie funduj w tych wypadkach partnerowi domowej terapii. Daj mu żyć.

3. Nie stawiaj go publicznie w trudnych sytuacjach

Nie kłóć się z nim w towarzystwie, nie krytykuj jego rodziny, nie omawiaj publicznie jego słabych stron. To rodzi poczucie, że nie jesteście jedną drużyną.

4. Nie oczekuj, że on rozwiąże twoje problemy

Partner to nie antidotum na twoje kompleksy i lęki. Jeśli np. ciągle go o coś podejrzewasz, bo poprzedni facet cię zdradził, to on w końcu tym się zmęczy i odejdzie. Partner nie odpowiada za nasze negatywne doświadczenia. Nie obarczaj go nimi, tylko daj mu czystą kartę.

5. Pozwól mu od siebie odetchnąć

Nie spędzajcie ze sobą 24 godzin na dobę. Niech on ma swoich znajomych, wyjścia z kolegami, ty też pokaż mu, że masz swoje życie, zainteresowania. Takie powietrze wpuszczone do związku wzmacnia wzajemną atrakcyjność partnerów.

6. Nie zmieniaj go

Niby się zakochałaś w misiowatym chłopaku w bluzie, a po miesiącu zaczynasz akcję przeobrażania go w umięśnionego modela pod krawatem. Po co? Przecież zakochałaś się w tym facecie przed zmianą. On, jeśli nawet temu się podda, kiedyś poczuje się zniewolony i osaczony.

7. Porzuć teorie spiskowe

Nie przeglądaj mu ukradkiem telefonu, maila, nie sugeruj, że te nowe perfumy to na pewno dla koleżanki z pracy. Takie gry prędzej czy później wykończą każdego faceta.

8. Nie wypominaj

Co było i zostało wyjaśnione, niech nie wraca. W kłótniach, gdy czujemy żal, nie wywlekajmy starych spraw. Inaczej nigdy nie pozbędziemy się fermentu, który w końcu zepsuje atmosferę w związku.

9. Nie wystawiaj na próbę

Nie każ wybierać między pasją a sobą, miedzy rodziną a sobą. Nie podsuwaj koleżanek, które mają sprawdzić, czy na pewno jest wierny. Łatwo w ten sposób stać się ciężarem dla partnera.

­10. Baw się z nim

W natłoku obowiązków nie zapominajcie o wspólnych przyjemnościach. Kwadrans oglądania śmiesznych filmów na YouTube, poranne wygłupy w łóżku... Związek przetrwa, jeśli będzie wam dawał pozytywną energię w codziennym życiu.

Przeczytaj też: