Żeby przekonać się, na ile różnych sposobów można odmienić swoje rysy, wystarczy rzucić okiem na treści, które serwis Instagram gromadzi pod hashtagiem #contouring. Nie musicie jednak tracić całego dnia na instagramowe lekcje wizażu – specjalnie dla Was przeczesałyśmy setki profili, by wyłowić z nich 11 najłatwiejszych sztuczek na optyczne wyszczuplenie twarzy. Gotowe? Pędzle w dłoń!

1. Nie bój się dużych brwi

Pełne i wyraziste brwi wydłużają twarz, a drobne sprawiają, że wygląda na bardziej okrągłą. Na dobry początek nie szalej z pęsetą i postaw na naturalne, ale oswojone i proste brwi, a nim osiągną idealny kształt, możesz wspomagać się kosmetykami do makijażu brwi – kredką, żelem, pomadą, czy specjalnymi cieniami.

2. Zadbaj o kamuflaż

Ciemne cienie wokół oczu mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać na szerszą. Po pierwsze zadbaj więc o pielęgnację okolic oka, a w drugiej kolejności zainwestuj w dobry korektor, ponieważ im bardziej rozświetlone oczy, tym smuklejsza wydaje się cała buzia.

3. Nie zapomnij o kanapce

Tak zwana “kanapka” to prawidłowe rozmieszczenie rozświetlacza, różu i bronzera. Kluczem do sukcesu jest to, by róż znajdował się tuż pod rozświetlaczem i nad pudrem konturującym – ważne, by wszystkie były dokładnie pod tym samym kątem. 

4. Miej oko na oko

Kiedy Twoje oczy są w centrum uwagi, twarz automatycznie wydaje się szczuplejsza, a więc śmiało udoskonalaj to swoje smokey eye!

 

5. Nie szalej z ustami

Złe wieści dla miłośniczek mocnych szminek: wyraziste usta są bardzo modne, ale niestety mogą wizualnie poszerzyć wygląd Twojej twarzy. Jeśli chcesz, by wydawała się smuklejsza, ozdabiaj swój uśmiech naturalnymi odcieniami szminek i błyszczyków.

Zobacz również:

6. Zdefiniuj linię szczęki

Kolejny doskonały trikiem, który stosują instagramerki, jest pociągnięcie pudrem do konturowania dolnej linii szczęki – od dolnej części podbródka aż po płatki uszne, co natychmiast zwęża twarz, subtelnie ukrywając podwójny podbródek.  

7. Konturowanie przez zasysanie

Z konturowaniem policzków łatwo przesadzić. Nie chodzi tu tylko o narysowanie ciemniejszej linii, lecz o to, by wyglądało jak najbardziej naturalnie. Uda się tylko wtedy, gdy zassiesz policzki i nałożysz puder do konturowania jedynie wewnątrz zassanej części – zaufaj nam.

8. Opanuj centralne rozświetlenie

Nałożenie migoczącego, rozświetlającego pudru między brwiami, na mostek na nosie i tuż nad ustami zwróci uwagę na środek twarzy i stworzy iluzję szczuplejszych rysów.

9. Rzuć trochę cienia na nos

Nałożenie i zblendowanie pudru do konturowania albo ciemnego korektora po obu stronach nosa natychmiast sprawi, że stanie się on bardziej zwężony, tworząc fałszywy "cień" na twarzy, co pomniejszy ją optycznie. 

10. Nie zepsuj kociego oka

Kiedy używasz eyelinera, upewnij się, że linia w zewnętrznym kąciku oka idzie lekko w górę, a nie w poprzek – optyczne podniesienie linii oka spowoduje, że twarz wyda się węższa, a linia poprzeczna niepotrzebnie doda twarzy objętości.

11. Rozświetl łuk kupidyna

Narysuj linię łuku kupidyna trochę wyżej, niż znajduje się ona w rzeczywistości, używając do tego rozświetlającej konturówki do ust w naturalnym odcieniu. Nie tylko sprawi to, że Twoje usta będą wyglądały na bardziej pełne, ale i cała twarz wyda się szczuplejsza.

Sprawdź: