1. Możemy nosić zwiewne sukienki i sandałki

Gdy nastają ciepłe dni, w najciemniejszym kącie szafy lądują ciepłe swetrzyska, wełniane garsonki, a grzeczne czółenka nie wychylają zabudowanych nosków z najniższej półki. Zostały zdetronizowane na dobrych parę miesięcy, bo wreszcie można włożyć sukienki leciutkie jak wietrzyk i sandałki złożone z podeszwy i dwóch, góra trzech cieniutkich paseczków.

2. Na straganach pełno witamin

Jak rozkosznie jest przechadzać się bazarkowymi uliczkami. Stragany stoją ciasno obok siebie, a na każdym piętrzą się piramidy owoców: słodko pachną truskawki i maliny, aksamitne brzoskwinie aż proszą, by ich dotknąć, a soczysty arbuz kusi, by w nim zanurzy zęby.

3. Spotykamy się z przyjaciółmi przy grillu

Gdy tylko robi się ciepło, nabieramy ochoty na imprezy pod gołym niebem. Jak cudownie jest wybrać się w weekend ze znajomymi na działkę rozstawić grilla i rozkoszować się aromatyczną ucztą w promieniach słońca. I siedzieć tak, aż nadejdzie szara godzina, a przyroda się wyciszy. Latem aż korci, by zatelefonować do dawno nie widzianych przyjaciół i wspólnie miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

4. Kwiaty, kwiaty dookoła

Nie ma nic równie przyjemnego jak komponowanie bukietów, by potem rozstawiać je w różnych miejscach domu i cieszyć nimi oczy. Teraz kwiaty kosztują tak niewiele, a są najpiękniejsze.

5. W mieście nie jest tak tłoczno

Czy to możliwe, że na ulicach nie ma korków, w autobusie bez trudu znajduje się siedzące miejsce, a na ulicy nie musisz się przepychać w tłumie? Gdzie się podziali wszyscy ludzie? To jasne - wyjechali na wakacje i teraz tłoczą się w zupełnie innych miejscach. Korzystaj z tego i idź do parku, bez obawy, że przejedzie po tobie gromada rozkrzyczanych miłośników deskorolek.

6. Dni są dłuższe niż noce

Począwszy od 24 grudnia wydłuża się dzień, i tak aż do 21 czerwca, kiedy to trwa prawie 17 godzin! Ile rzeczy można zrobić w tak długim dniu! Gdy wychodzisz z pracy, jest jeszcze jasno - możesz więc iść na spacer do parku, spotkać się ze znajomymi, wybrać się na jogging albo rower. Słońce będzie twoim wiernym towarzyszem aż do późnego wieczora.

7. Kawiarenki wychodzą na ulice

Dobrze znane ulice nabierają nowego wyglądu. Nawet na niewielkich skrawkach chodnika pojawiają się kawiarenki. Można usiąść w cieniu kolorowego parasola, leniwie popijając mocno schłodzony koktajl i pełną piersią wdychać zapach lata.

Zobacz również:

8. Są wakacje!

Na tę chwilę czeka co roku parę milionów uczniów i studentów. Zdany ostatni egzamin, odebrane świadectwo, I - żegnaj szkoło, witaj swobodo! Zakończenie roku przyjmują też z westchnieniem ulgi wszystkie mamy, uwolnione na parę tygodni od obowiązku szykowania kanapek i pilnowania, by dzieci odrabiały lekcje.

9. Nasze serca biją szybszym rytmem

Jak się zakochać - to tylko latem! Wakacyjne wyjazdy sprzyjają poznawaniu nowych ludzi. A gdy on jest w zasięgu ręki... Wystarczy spacer brzegiem morza czy wspólnie spędzony przy ognisku romantyczny wieczór, żeby między wami coś zaiskrzyło. Czy z tej mąki będzie chleb - tego jeszcze nie wiesz, jednak wakacyjny flirt sprawia, że czujesz się jak zakochana pierwszy raz nastolatka i patrzysz na cały świat przez różowe okulary.

10. Łatwiej jest zgubić zbędne kilogramy

Cały rok wyrzucasz sobie drobne i większe grzeszki, jednak pokusom ciężko się oprzeć. Ale nie teraz! Sama nie wiesz, kiedy tracisz apetyt na treściwe obiady. Wystarczy sałatka z warzyw, przegryzione w biegu jabłko, szklanka soku. Możesz być z siebie dumna. Chudniesz bez ogłaszania światu, że kolejny raz przechodzisz na dietę, a twój organizm nie posiada się z wdzięczności za witaminy i sole mineralne, których mu tak szczodrze dostarczasz.

11. Skóra i włosy nabierają pięknego odcienia

Wystarczy w jeden z pierwszych ciepłych dni z lubością rozciągnąć się na leżaku, by „złapać” lekką opaleniznę. Złocista skóra wygląda zdrowo i seksownie. Coś magicznego dzieje się też z włosami - gdy prześwietlają je promyki, lśnią ze wszystkich sił, jakby słońce fundowało im wspaniały balejaż.