1. Jojo Moyes "Zanim się pojawiłeś", Świat Książki

Love story dla dla 20- i 30-latków. Absolutny hit tego lata (choć polska wersja pojawiła się już dwa sezony temu). Prawdziwy szał wywołał film na motywach książki. Lou i Williama są młodzi i piękni. Mogliby być szczęśliwi i żyć bardzo długo, ale… Lou nigdy nie poznałaby Williama, gdyby młody mężczyzna nie uległ wypadkowi i nie stał się tetraplegikiem. Bo Will może poruszać tylko głową. Lou staje się jego damą do towarzystwa. Między nimi stopniowo nawiązuje się nić sympatii, która przeradza się w coś więcej. Ale to więcej nie ma szans dojrzeć w pełni, bo William nie wyobraża sobie życia na wózku inwalidzkim (nawet  najbardziej nowoczesnym). W tej historii nie ma szczęśliwego zakończenia.

zdjęcie: materiały prasowe

2. Kayte Nunn "Winnica Rose", Burda Książki

Dla miłośniczek bajki o Kopciuszku. Rose i marka dzieli wszystko: wiek, miejsce dorastania, zainteresowania i tysiące kilometrów odległości. Rose jest Angielką. Jednego dnia traci pracę i porzuca ją ukochany. Marka – właściciela podupadającej winnicy w Australii  zostawia z dwójką małych dzieci żona. Rose i Mark nigdy nie spotkaliby się, gdyby on nie potrzebował opiekunki do dzieci, a ona nie była świetną kucharką. Przejdą wiele, by w końcu zacząć pisać wspólną historię.

Zdjęcie: materiały prasowe

3. Vesna Goldsworthy "Gorski", Prószyński i S-ka

Miłość jak z kultowej powieści Fitzgeralda  "Wielki Gatsby". Ludzie plotkują, że cały Londyn tańczy tak, jak mu zagrają miliardy Gorskiego. Ten jeden z najbardziej tajemniczych oligarchów, przyjechał do Londynu wiedziony miłością. Jego ukochaną jest Natalia, kobieta poznana wiele lat temu w Rosji. Teraz jest żoną Anglika, ale to dla Gorskiego zaledwie drobna niedogodność. Milioner żąda zawsze tego co najlepsze, i dostaje to, czego pożąda. 

Zdjęcie: materiały prasowe

4. Alessio Puleo "Moje serce należy do Ciebie", Muza

Wyciskacz łez dla nastolatków. W szkole 18-letniego Aleksa pojawia się nowa uczennica Ylenia. Chłopak za wszelka cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Ale Ylenia trzyma Aleksa na dystans. Po pewnym czasie poddaje się, nie ma siły walczyć z rodzącym się uczuciem. Zakochany i bardzo szczęśliwy Alex myśli, że już nic i nikt ich nie rozdzieli. Nie wie, że Ylenia skrywa tajemnicę – dziewczyna cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę serca. Może ją uratować tylko przeszczep serca. 

Zdjęcie: materiały prasowy

5. Paula McLain "Paryska żona", Znak

Tę miłość napisało życie. Lata dwudzieste w Paryżu. Stolica światowej bohemy, pełna gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwa do rana. I oni: Hadley Richardson i Ernest Hemingway. I historia ich miłości. Kiedy spotkali się pisarz pachniał burbonem, mydłem i tytoniem. Kilka miesięcy później byli już po ślubie. To w atmosferze bogactwa, niezwykłej intensywności życia kwitła ich miłość. Do chwili, aż pojawiła się ta druga. Ale to o Hadley, po kolejnych małżeństwach, pod koniec życia Hemingway napisał: "wołałbym umrzeć niż zakochać się w kimś innym niż Hadley".

Zdjęcie: materiały prasowe

6. Krystyna Mirek "polowanie na motyle", Burda Książki

Weronika, Kasia i Klaudia. Trzy dziewczyny wchodzą w dorosłość z wyobrażeniami szczęścia, które na nich czeka. Różnią się poglądami, wykształceniem i aspiracjami. Ale łączy to jedno – każda z nich jest przekonana, że wie, jak zapolować na motyle – czyli zdobyć miłość. Zanim tego dokonają będą zmuszone pokonać wiele przeszkód. A przy okazji odpowiedzieć na kilka pytań: czy w miłości wszystkie chwyty są dozwolone? Czy warto marzyć? I jak wyleczyć złamane serce?

Zdjęcie: materiały prasowe

7. Deborah Moggach "Tulipanowa gorączka", Rebis

Zakazana miłość w XVII-wiecznym Amsterdamie. Jest malarz i modelka – Sophia i zamożny kupiec. Cornelis Sandvoort  ma pieniądze, ale jest stary i nudny. Jego żona Sophia to młoda i piękna kobieta. Malarz, który ma stworzyć jej portret, nie ma majątku, ale jest zakochany. Z tego  rodzi się klasyczny trójkąt. Dramat miłosny rozgrywa się w Amsterdamie, gdy Holendrzy oszaleli na punkcie cebulek tulipanów. Cebulki tych kwiatów były najbardziej pożądanym towarem, płacono za nie niewyobrażalne sumy – jednego dnia rodziły się i upadały fortuny. Dla zainteresowanych podpowiedź – niebawem w kinach film pod tym samym tytułem! 

Zdjęcie: materiały prasowe

8. Samantha Verant  "Siedem listów z Paryża", Muza

Historia na miarę kinowego hitu "Przed wschodem słońca". 19-letnia Samantha poznaje przystojnego Francuza Jean-Luca. Spędzają razem jedną dobę włócząc się po ulicach Paryża. Po powrocie do Ameryki dziewczyna otrzymała od niego 7 pięknych listów o miłości. Na żaden nie odpisała. Po 20 latach Samantha wraca do listów i postanawia odnaleźć ich autora. Z pomocą przychodzi jej internet. Między kobietą i Jean-Lukiem wybucha gorące uczucie. Samantha wie, że podróż do Paryża, by spotkać się z mężczyzną, z którym spędziła w zamierzchłej przeszłości jeden dzień, to szaleństwo, ale na to szaleństwo czekała całe życie. 

Zdjęcie: materiały prasowe

9. Paullina Simons "Samotna gwiazda", Świat Książki 

Kolejna powieś autorki kultowej powieści "Tatiana i Aleksander". Simons zaczęła ją pisać w polskim pociągu. To historia Chloe i jej chłopaka Johnny'ego, którzy w wakacje poprzedzające ich wyjazd do college'u wyruszają w wielką europejską podróż. Przemierzając postkomunistyczny świat odkrywają wiele mrocznych historii Europy, poznają chłopaka, który wyrusza na wojnę. Coraz bardziej zdając sobie sprawę, że ich życie nie będzie już takie samo. A marzenie trzeba zrewidować.

Zdjęcie: materiały prasowe

10. Anna Karpińska "Przekonaj mnie, że to ty", Prószyński i S-ka

Dwie kobiety na zakręcie. Urszula nie potrafi się odnaleźć po śmierci męża. Jej córka, Edyta świeżo upieczona maturzystka postanawia pomóc mamie w prowadzeniu pensjonatu nad morzem. Obie dają sobie czas, by przemyśleć, co dalej zrobić z własnym życiem. A w tle mężczyźni i nadmorskie klimaty Bałtyku i hiszpańskiej Costa Blanca.   

Zdjęcie: materiały prasowe

11. Cecelia Ahern "Pamiętnik z przyszłości", Muza

Najnowsza powieść autorki "PS. Kocham Cię" i "Love, Rosie". Tamara miała absolutnie wszystko. Urodzona w bogatej irlandzkiej rodzinie, w domu z prywatną plażą, szafą pełną markowych ciuchów. Jej świat rozpadł się na kawałki po samobójczej śmierci ojca. Życie Tamary i jej matki zmienia się diametralnie. Sprzedają dom i przenoszą się na wieś. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża objazdowa biblioteka. Tamara wypożycza z niej księgę oprawioną w skórę. Jeszcze nie wie, że czeka ją przygoda i miłość…

Zdjecie: materiały prasowe

12. Isabelle Lafleche "Kocham Nowy Jork", Wyd. Literackie

Dla miłośniczek "Seksu w wielkim mieście" i przygód Bridget Jones. Catherine, trzydziestoletnia prawniczka z Paryża, rozpoczyna prace na Wall Street w nowojorskim oddziale firmy. szybko przekonuje się, ze życie biurowe pełne jest intryg. Złośliwości koleżanek, drobne wpadki znosi z honorem - we wszystkich kłopotach wspiera ją jej wrodzony optymizm i perfumy Diora. Catherine zdobywa wielki świat i  spotyka miłość. Jak to robi? Po prostu pozostaje sobą. 

Zdjęcie: materiały prasowe

13. Magdalena Kordel "Nadzieje i marzenia", Znak

Tajemniczy list z francuskiej kancelarii notarialnej wywraca do góry nogami życie Magdy i mieszkańców miasteczka Malownicze. Wszyscy dyskutują czy  dziewczyna stanie się bogata. Ona ma jednak inne zmartwienie – musi odpowiedzieć sobie na pytanie: czy nadal chce być z Michałem.  Sto pięćdziesiąt lat wcześniej Sabina ryzykując życie organizuje spisek przeciwko zaborcom. Adam, który kocha ją do szaleństwa chce uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Co łączy historie Sabiny i Magdy? Czy sekret z przeszłości pomoże odnaleźć przeznaczenie? 

Zdjęcie: materiały prasowe