Gumka recepturka, zazwyczaj dodawana do ciętych kwiatów i ziół mogą okazać się niesamowicie przydatnym gadżetem. Zobacz, do czego możesz wykorzystać gumki recepturki.

Gumka recepturka: przesuwająca się deska

Jeżeli korzystając z deski do krojenia nie możesz zmusić jej do pozostania w jednym miejscu, nawlecz na boki gumki recepturki. Tym sposobem guma zatrzyma deskę, a ty bez problemu dokończysz krojenie.

Gumka recepturka: oznaczanie szklanek

Piknik, rodzinny obiad czy przyjęcie to okazje na których często zbiera się wiele osób. Łatwo wtedy o pomylenie szklanki. Aby nie sięgać co chwilę po czystą szklankę, można oznaczyć je kolorowymi gumeczkami, odróżnienie swojej będzie dużo prostsze. Wystarczy pamiętać jaki się miało kolor! Jak to zrobić? Wystarczy każdemu założyć inny kolor nad dnem szklanki.

Gumka recepturka: zakładka do książki

Papierowe zakładki czasami nie spełniają swojej funkcji i wyślizgują się zanim zdążymy odnaleźć zaznaczoną przez nas stronę. Możemy użyć do tego gumki recepturki! Wystarczy przełożyć ją przez przeczytaną część książki oraz przez okładkę tak, aby gumka przebiegała przez grzbiet całej książki.

Gumka recepturka: przewracanie kartek

Jeżeli masz przed sobą wiele kartek do przekartkowania, możesz owinąć sobie palec gumką recepturką, aby kartki z łatwością się od siebie oddzielały.

Gumka recepturka: nałożenie odpowiedniej ilości farby na pędzel

Przy malowaniu pokoju czy jakiejkolwiek innej przestrzeni musimy pamiętać o nałożeniu odpowiedniej ilości farby na pędzlu. Zazwyczaj wkładając pędzel prosto do puszki nabieramy jej za dużo i chcąc pozbyć się nadmiaru brudzimy krawędź puszki. To sprawia, że buduje się ścianka uniemożliwiająca zamknięcie puszki do końca oraz otwarcie jej ponownie. Tu z pomocą przyjdzie gumka recepturka. Wystarczy założyć ją na puszkę elastyczną gumkę i o nią wycierać nadmiar farby.

Gumka recepturka: sposób na brązowiejące jabłko

Jest to idealny trik na zabieranie pokrojonego jabłka na wycieczki, do szkoły, pracy i wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości pokrojenia jabłka. Wystarczy pokrojone w łódeczki jabłko złączyć w całość i złapać w połowie gumką recepturką.

Zobacz również:

Gumka recepturka: pomoże przy organizacji kabli

Jeżeli masz szufladę pełną splątanych ze sobą kabli, możesz uporządkować je używając gumek recepturek. Wystarczy poskręcać kable i zabezpieczyć je gumkami. Nie dość, że z łatwością znajdziemy potrzebny nam kabel to zmieścimy więcej rzeczy w danej szufladzie.

Gumka recepturka: ułatwią pakowanie

Jeżeli pakujemy się w niedużą walizkę lub mamy dużo rzeczy do spakowania możemy zrolować nasze ubrania aby zajmowały mniej miejsca. Nakładając gumki na takie rulony będziemy mieć pewność, że nie stracą swojego kształtu.

Gumka recepturka: zaparzanie herbaty

Możemy uniknąć utopienia sznureczka do wyjmowania herbaty za pomocą gumki recepturki. Jak? Wystarczy Na górną część kubka nałożyć gumkę i tym samym zablokować sznurek w jednym miejscu.

Gumka recepturka: odkręcenie wyrobionej śrubki

Jeżeli mamy wyrobioną śrubkę do odkręcenia i nie ma możliwości, żeby śrubokręt sobie z nią poradzić powinnyśmy sięgnąć po gumkę recepturkę! Przykładając ją do śruby, wypełnimy nią jej wyrobione miejsca i bez problemu ją odkręcimy.

Gumka recepturka: otwieranie słoika

Zakładając na oporną nakrętkę gumkę sprawimy, że nasza ręka nie będzie się ślizgać i bez problemu otworzymy słoik.

Gumka recepturka: zablokowanie drzwi

Jeżeli szukasz sposobu na zamykające się samodzielnie drzwi, gumka recepturka przyjdzie z pomocą. Wystarczy założyć ja na klamki z dwóch stron i drzwi będą zawsze otwarte. Jest to przydatne na przykład gdy mamy zwierzęta, które przemieszczają się między pokojami.

Gumka recepturka: nawigacja w samochodzie

Czasami potrzebujemy nawigacji w trakcie jazdy samochodem. Jeżeli nie mamy pod ręką uchwytu do telefonu, korzystanie z nawigacji może być utrudnione. Wystarczą wtedy dwie gumki recepturki i lusterko samochodowe. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe i nie aż tak bezpieczne jak uchwyt do telefonu, ale lepiej zawiesić go w taki sposób niż trzymać go w ręku w trakcie jazdy.

Gumka recepturka: spadające z wieszaka ubrania

Bardzo często wieszając na wieszaku sukienkę lub bluzkę walczymy z tym, aby ona nie spadała. Rozwiązaniem tego problemu będzie gumka recepturka, którą musimy zawiązać na końcach wieszaka.

Gumka recepturka: pompka wyciska za dużo kosmetyku

Kosmetyki w pojemnikach z pompką mają za zadanie wydzielanie nam całej porcji produktu do użycia na raz. Jeżeli produkt, którego używamy wydziela za dużo danego kosmetyku, możemy ograniczyć go za pomocą gumki elastycznej. Wystarczy owinąć gumkę wokół pompki i tym samym dociskając do końca dostaniemy tyle kosmetyku, ile potrzebujemy.

Sprawdź: