Monika Brodka "Clashes"

Płyta złożona z utworów jak z puzzli. Utkana z kontrastów, zmysłowa, posępna. Brodka śpiewa o namiętności, szaleństwie miłości, ale i o śmierci. Zaskakuje nawet po dwóch, trzech  przesłuchaniach, a potem? Potem zaczyna już tylko zachwycać. Imponująca.  

materiały prasowe

Feel "The best"

Najlepszych 16 utworów przygotowanych na 10-lecie istnienia zespołu Piotra Kupichy. Na płycie nie mogło zabraknąć "A gdy jest już ciemno", "Zostań ze mną".

materiały prasowe

Leonard Cohen "You want It Darker" 

Ostatnia płyta kanadyjskiego barda. Ze względu na niedawną śmierć pieśniarza, stała się pożegnaniem
82-letniego wokalisty z publicznością. W sercach Polaków Cohen zajmuje – od zawsze i na zawsze – specjalne miejsce. 

materiały prasowe

 

Ive Mendes "Bossa romantica"

Brazylijska przedstawicielka smooth jazzu wraca nową płytą po 7 latach. To wykołysanych  rytmem bossa novy 13 utworów zaśpiewanych przez Ive w hołdzie najsłynniejszym wykonawcom tego stylu – Joao Gilberto i jego żonie Astrud. – Ta płyta jest jak powrót do domu – twierdzi Mendes. Urokliwa.

Kate Bush "Before The Dawn"

Trzy płyty CD zawierające zapis koncertu Kate Bush, jakie wokalistka, po 35 latach unikania estrady, dała we wrześniu 2014 roku w londyńskiej hali Hammersmith Apollo. Biały kruk nie tylko dla miłośników jej twórczości. Koniecznie.

materiały prasowe

Katie Melua "In winter"

Intymne granie rozpisane na  trzy wątki: wokal Katie, gitarę akustyczna i gruziński chór z Gori. Z czasem pojawia się jeszcze fortepian. To propozycja delikatna, przepełniona ciepłem. Idealna na rodzinne spotkanie, wieczór przy kominki z grzanym winem w szklaneczce. Idealna na zimową porę. 

materialy prasowe

Agnieszka Chylińska "Forever child"

Wierna hasłu "nigdy taka sama", po 7 latach milczenia, Agnieszka Chylińska wraca w rockowym wydaniu połączonym z  niezwykłym brzmieniem swojego głosu. Dziesięć utworów z graną we wszystkich stacjach radiowych "Królową łez" to odrobina lata w środku zimy.

materialy prasowe

Krzysztof Krawczyk "Duety"

Co zrobić na 70 urodziny? Można wydać płytę! Tak zrobił Krzysztof Krawczyk "popełniając" dziesięć duetów m.in. z Katarzyną Nosowską, Maciejem Maleńczukiem, Andrzejem Piasecznym, Edytą Bartosiewicz, Muńkiem Staszczykiem i Danielem Olbrychskim. Do słuchania, śpiewania.

materiały prasowe

Ladies Jazz vo. 10

Uczestniczki tegorocznej edycji  Ladies'Jazz Festival w jednej składance: Stacy Kent, Paris Combo, Rumor, Mike'ą Urbaniak  i polska królowa swingu, 90-letnia Carmen Moreno. Album Idealny do słuchania we dwoje. Przy kominku, z kubkiem dobrej herbaty w ręku, gdy za oknem pada śnieg… Płyta z klimatem.

materialy prasowe

Zbigniew Namysłowski Polish Jazz -Yes!

Płyta przygotowana z okazji 77 urodzin saksofonisty to manifest ciągle czynnego artysty. Dziewięć nowych utworów brzmi radośnie, z biglem, soczyście. Namysłowski pokazuje jak to z polskim jazzem jest, a jest bardzo dobrze! Tak trzymać. 

materialy prasowe

Phil Collins "Singles"

Wymarzony zestaw nie tylko dla fanów muzyka. na czterech płytach znalazły się wszystkie największe
(w sumie aż 45!) przeboje artysty, od  legendarnego już utworu  "In The Air Tonight", po "Going Back".  Obowiązkowe. 

materiały prasowe

Raz, dwa, trzy "25"

Płyta zespołu, który jest zjawiskiem, fenomenem. Zapis koncertu, który odbył się rok temu we Wrocławiu. Zespół Adama Nowaka zaprezentował swoje najlepsze utwory. Nie obyło się bez niespodzianek – udziału gości, i to jakich! Razem z "Raz dwa trzy" zaśpiewali: Kinga Preis, Ania Rusowicz, Marika, Muniek Staszczyk, Skubas, Adam Strug, Grzegorz Turnau, Lech Janerka.  Obowiązkowo.

materialy prasowe

Robbie Williams "The Heavy Entertainment Show"

Ulubieniec kobiet wraca nową płytą pop. Na krążku aż 16 nowych utworów ( w wersji de luxe) napisanych m.in. przez Eda Sheerana, Johna Granta, są też kompozycje Serge'a Gainsbourga i Sergieja Prokofiewa (wyraźnie pobrzmiewają echa jego "Romea i Julii" w utworze "Party Like a Russian"). 11 już płyta w karierze wokalisty porywa do szampańskiej karnawałowej zabawy.

materialy prasowe

   T Love "T Love"

Najnowszy krążek Muńka Staszczyka i jego zespołu to 13 nowych utworów skomponowanych przez wszystkich członków zespołu do tekstów Muńka. A śpiewa on o sprawach nam bliskich – o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie, o uchodźcach, fobiach i zagrożeniach. Jak zawsze – warto. 

materialy prasowe

 

Swiernalis "Drauma"

Nowe odkrycie wytwórni Kayax. Debiutancki album młodego samotnika i nihilisty, jak sam siebie nazywa Swiernalis. Artysta jest autorem muzyki i przejmujących  tekstów, w których opisuje różne etapy swojego życia. Ciekawe.

materiały prasowe

Alicja Majewska "Wszystko może się stać"

Świetny powrót po latach  znanej, lubianej i utytułowanej piosenkarki. Alicja Majewska w nowych utworach skomponowanych przez Włodzimierza Korcza do pięknych tekstów Marka Grońskiego, Artura Andrusa, Jacka Cygana i Andrzej Sikorowskiego. Warto. 

materialy prasowe

60 lat Polskich nagrań - "Big Beat", "Gdzie ci mężczyźni", "Jej portret"

"Zakochani są wśród nas", "Klęcząc prze Tobą", "Trzynastego", "Jesienny pan",  "Cóż wiemy o miłości" i wiele, wiele innych przebojów. Wszystkie znalazły się na płytach z nowej kolekcji najlepszych nagrań dokonanych w latach 50-80, które  w swoim archiwum zgromadziły Polskie Nagrania. Tego zawsze słucha się świetnie.

materiały prasowe