Mówi się, że dom tworzą ludzie, a nie ściany, ale trudno wieść spokojne życie, gdy codzienność wypełniona jest niepewnością i troską o dach nad głową. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Katarzyna Dowbor i niezastąpiona ekipa „Naszego nowego domu”! Od 8 lat przeprowadzają metamorfozy domów i mieszkań, do tej pory pomogli aż 240 rodzinom!

W 17. sezonie programu do znanej już widzom drużyny: Martyny Kupczyk, Macieja Pertkiewicza i Wojciecha Strzelczyka dołączy nowa architektka - Marta Kołdej.

Pojawią się m.in. na Podbeskidziu, Zamojszczyźnie, w Wielkopolsce. Wszędzie tam ekipa programu będzie starała się wesprzeć rodziny i dać im szansę na lepszy los. W jednym z odcinków poznamy historię pana Łukasza, który samotnie wychowuje 4 dzieci. Jego narzeczona i matka dzieci zmarła na gruźlicę 3 lata temu, a dzieci były świadkami jej śmierci... Rodzina żyje w niewielkim domu bez łazienki. Ojciec pracuje na pół etatu u sąsiada, jednak zarobione pieniądze nie wystarczają na remont…Sprawy w swoje ręce weźmie ekipa „Naszego nowego domu”, a domownicy usłyszą słowa, na które tak bardzo czekali: „wyremontujemy Wasz dom!”.

Poza remontem i metamorfozą domów bohaterowie programu mogą liczyć również na wsparcie w zawodowym rozwoju poprzez kursy i szkolenia, które mogą pomóc wrócić im na rynek pracy, zainspirować do zmian, odkryć i wykorzystać ich talenty. W premierowych odcinkach, w trosce o środowisko, ponownie pojawi się wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne.

Program niezmiennie poprowadzi Katarzyna Dowbor, a remontami zajmie się niezawodna drużyna architektów: Martyna Kupczyk, Maciej Pertkiewicz, Wojciech Strzelczyk, Marta Kołdej oraz kierownicy budowy: Artur Witkowski, Wiesław Nowobilski i Przemysław Oślak.

W drugim odcinku 17. sezon zadebiutuje Marta Kołdej - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z architekturą związana już od dwudziestu lat. Marta najbardziej lubi tworzyć domy i mieszkania dla rodzin. Ceni sobie kontakt z ludźmi, którzy mieszkają w stworzonych przez nią wnętrzach. Co mówi o swoim udziale w programie?

Zobacz również:

„Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, móc pracować ramię w ramię z tak doświadczonymi Architektami: Martyną, Maćkiem, Wojtkiem i oczywiście ikoną polskiej telewizji Katarzyną Dowbor. Cieszę się także na pracę zespołową z ekipami wykonawców, bez których program by nie istniał. Myślę, że opinie o świetnej atmosferze na planie absolutnie nie są przesadzone, chociaż na pewno pod koniec każdego odcinka jest bardzo gorąco. Fantastycznie jest móc dołożyć swoją cegiełkę do projektu, w którym ludzie pomagają zmienić życie innym ludziom”.

Emisja programu od 2 września, w każdy czwartek, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu.