Zobacz galerię ->

Różnokolorowe pastele

Pastelowe połączenia to także sprawdzony sposób na delikatny i bardzo elegancki bukiet z wiosennych kwiatów. Pastelowe połączenia będą zawsze dobrze wyglądać – niezależnie od tego, jakie kolory wybierzesz. Najładniej zaprezentują się w tym zestawieniu różnokolorowe tulipany.

Monochromatyczna kompozycja

Jeden kolor – wiele odcieni. W tym sezonie odmieniamy róż i czerwień przez wszystkie możliwe przypadki – i łączymy nasycone barwy z ich pastelowymi odpowiednikami. Tulipany w trzech różnych odcieniach czerwieni lub różu to sprawdzony przepis na elegancki bukiet.

Zrezygnuj z wazonu

Aby nadać kwiatowej dekoracji bardziej nowoczesny i świeży charakter – zamień klasyczny wazon na coś mniej oczywistego. Porcelanowa filiżanka lub dzbanek od serwisu do kawy, retro konewka – albo wyższa doniczka z powodzeniem go zastąpią. Świeże kwiaty będą się też pięknie prezentować w drewnianej skrzynce lub wiklinowym koszu – wystarczy tylko na spodzie umieścić naczynie z wodą lub niewysoką doniczkę.

Zobacz też:

Sprawdzone sposoby, by kwiaty cięte długo stały w wazonie ->>

10 trików, które przedłużą świeżość kwiatów ->>

Znaczenie kwiatów i ich kolorów ->>

Cały bukiet w jednym kolorze

Choć tulipany występują w najróżniejszych odmianach i można je znaleźć praktycznie w każdym kolorze – czasami wystarczy postawić na jeden. Jednobarwny pęk kwiatów będzie wyglądał równie pięknie i elegancko, co połączenie kilku różnych barw. W tym przypadku ilość ma znaczenie – jeśli stawiasz na jeden kolor, najlepiej będzie się prezentował na dużym bukiecie.

Kwitnące gałązki

Kwitnące drzewa i krzewy ozdobne to nieodłączny element wiosennego krajobrazu. Ich ukwiecone gałązki mogą być wdzięczną alternatywą dla kwiatów ciętych. Wyczarujesz z nich bardzo subtelne, minimalistyczne bukiety, które będą się pięknie prezentować zwłaszcza w jasnych wnętrzach w stylu skandynawskim.

Bukiet w wersji mini

Małe jest piękne! Krótko przycięte kwiaty będą się uroczo prezentować w stylowej filiżance lub w porcelanowym kieliszku na jajko. Nieduże bukieciki najlepiej wypadają w grupie – obowiązkowo nieparzystej. W skali mikro wyjątkowo dobrze prezentują się szafirki.

Ten prosty trik z taśmą pomoże Ci ułożyć każdy bukiet ->>