1. Pastelowy róż

Pastelowy róż rozświetla i tym samym odmładza. To jeden z najlepszych kolorów ubrań, gdy zależy Ci na odjęciu sobie lat poprzez odpowiednio dobraną stylizację. Warto nosić jasnoróżowe sukienki i bluzki, ponieważ sąsiadują bezpośrednio z twarzą.

Zestawiaj je z innymi pastelami, bielą oraz szarością. Modne srebrne akcesoria staną się oryginalnym elementem każdej stylizacji. Ubrania w kolorze pastelowego różu warto też nosić w zestawieniu z czernią. Taki duet możesz wybrać na okazje, podczas których chcesz wyglądać elegancko.

Shutterstock

2. Jasny błękit

Jasne odcienie niebieskiego takie jak modny Serenity, baby-blue czy błękit na pograniczu mięty zadziałają jak eliksir młodości. Zobacz, jak fantastycznie komponują się z kwarcowym różem!

Większość Polek jest przedstawicielkami zimnych typów kolorystycznych, więc może spokojnie sięgać po chłodne barwy, do jakich należy niebieski. Jeśli reprezentujesz ciepły typ urody nie musisz z nich rezygnować! Zarówno blondynki o złotym połysku włosów, jak i kobiety mające miedziane czy kasztanowe kosmyki mogą wybrać delikatny turkus lub niebieski wpadający w ciepłą zieleń. Wystrzegaj się jednak nasyconych odcieni zastępując je ich rozbielonymi wersjami.

3. Czerwień

Czerwień dodaje energii i ekspresji niezależnie od wieku. Wraz z upływem lat wystrzegaj się jednak odcieni wpadających w bordo czy brązy. Lepiej sprawdzi się krwista czerwień lub jej jasne, arbuzowe wersje. By dodać stylizacji lekkości zrezygnuj z czarnych dodatków. Zamiast nich postaw na beż. Całość warto przełamać złotymi dodatkami lub biżuterią. Nie musisz kupować złotych szpilek - wystarczy akcent w postaci paseczka lub zdobienia na czubach lub obcasach butów.