Zabawa światłocieniem

Wizażyści wykorzystują wiele elementów zaczerpniętych z malarstwa. Jednym z nich jest właściwe wykorzystanie światła i cienia. Na początek obrysuj usta konturówką w kolorze zbliżonym do pomadki wychodząc delikatnie poza kontur i tym samym je powiększając. Wypełnij zarys nakładając pomadkę pędzelkiem. W następnym kroku sięgnij po puder rozświetlający lub jasny, perłowy cień. Podkreśl nim serduszko znajdujące się tuż nad górną wargą. Teraz będziesz potrzebowała pudru brązującego bez błyszczących drobinek. Muśnij pędzelkiem z z odrobiną tego kosmetyku obszar pod dolna wargą. Te proste sztuczki sprawią, że usta będą się wydawały znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Postaw na lśnienie

Mat pomniejsza, a błyszczący obszar zawsze wydaje się większy - wychodząc od tej teorii dobierz odpowiednie produkty do makijażu ust. Będziesz potrzebowała matowej pomadki i jasnego błyszczyka skrzącego się na ustach. Wykonaj makijaż ust szminką. Na koniec nałóż na środek warg odrobinę błyszczyka. Jeśli bardzo się spieszysz i nie masz czasu na skomplikowany make-up, zawsze stawiaj na połyskujące błyszczyki. Maluj nimi całe wargi. Efekt nie będzie tak spektakularny, jak przy połączeniu błysku z matem, ale na pewno usta wydadzą się większe niż są.

Powiększanie ust przez konturowanie

Podobny trik można zastosować używając jedynie matów. W tym wypadku opieramy się na twierdzeniu, że jasne barwy powiększają. Do makijażu ust użyjesz dwóch produktów: jasnej i ciemnej szminki w zbliżonych do siebie kolorach. Pomaluj usta ciemnym kolorem. Na koniec na ich środek nałóż jasną pomadkę. Z pomocą pędzelka zatrzyj granice pomiędzy dwoma odcieniami. Lubisz się wyróżniać? Wykonaj ten makijaż ust stawiając na kontrasty. Łącz ciemną czerwień z różem, róż z pomarańczowym lub fiolet z czerwienią. Jaśniejszy kolor zawsze musi być na środku. Nie tylko powiększysz usta, ale też stworzysz make-up, dla którego reszta makijażu będzie jedynie tłem. Wystarczy wytuszować rzęsy i ułożyć brwi.