[artykuł sponsorowany]

Wypad na zakupy do Berlina

Jeśli shopping, to za naszą zachodnią granicą.Warto wybrać się do McArthur-Glen Designer Outlets Berlin, miasteczka outletowego pomiędzy Berlinem a Poczdamem. Z Poznania to niecałe 3 godziny jazdy! Jest tam ponad setka sklepów najlepszych marek, m.in. Hugo Boss czy Escada. Najlepsza światowa moda za 20 –30% ceny, i to zawsze, niezależnie od tego, czy trwają wyprzedaże, czy nie. Namów przyjaciółkę, wyruszcie na zakupowe szaleństwo. Na taki wypad idealna będzie Škoda Fabia. Z Poznania do Poczdamu i z powrotem może spalić mniej niż 23 l benzyny.

Weekend we dwoje nad Bałtykiem

Plaza, SPA i konie – trzy w jednym, czyli idealny sposób na romantyczny weekend. Możecie go spędzić w niezwykłym miejscu w majątku Ciekocinko w północnej Polsce, na Wybrzeżu Słowińskim. W stuletnim, pięknie odrestaurowanym pałacu otoczonym parkiem krajobrazowym urządzono eleganckie SPA i hotel, nieopodal znajduje się stadnina koni sportowych. Do plaży (bezludnej!) jest stąd zaledwie 5 km, a do ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym około 20 km.

Rodzinna wyprawa do czeskich zamków

Nudzi mi się! – Czy usłyszałaś kiedyś podczas wakacji te słowa od swojej pociechy? Jeśli tak, tym razem wybierzcie się na wyprawę do Czech, szlakiem zamków. Jest ich w tym niewielkim państwie ponad 200, a wiec wybór ogromny. Latem większość zamków organizuje specjalne nocne zwiedzania, a na dziedzińcach koncerty i jarmarki z pokazami rzemiosł, tańców dawnych czy szermierki.