Škoda Citigo: miejska elegantka

Jak sama nazwa wskazuje, Škoda Citigo to samochód stworzony do jazdy w miejskich warunkach. Kompaktowa i niezwykle zwinna, doskonale radzi sobie w miejskiej dżungli. Projektanci włożyli sporo pracy w to, żeby jazda zatłoczonymi ulicami była maksymalnie przyjemna i bezpieczna. Škoda Citigo została wyposażony w system City Safe Drive, który posiada funkcję hamowania awaryjnego oraz specjalny czujnik, który monitoruje ruch na 10 m przed samochodem, co pozwala uniknąć kolizji. Škoda Citigo została też wyposażona w czujnik deszczu i oświetlenia, automatyczne włączanie świateł mijania oraz Light Assist z funkcją oświetlenia drogi do domu.

Na uwagę zasługuje również piękne wnętrze Citigo i stylowa linia, które czynią z niej prawdziwą miejską elegantkę. Piękny design to jednak nie wszystko. Wnętrze Škody jest nie tylko elegancko wykończone, ale również bardzo wygodne. Dzięki wielofunkcyjnej kierownicy, bez odrywania rąk możesz sterować systemem audio, a nawet smartfonem, który wystarczy umieścić w specjalnym uchwycie multimedialnym. Citigo ma też wiele praktycznych schowków, m.in. na parasol i kamizelkę odblaskową, a także przydatne uchwyty na torebkę czy kubki. 

Wspominałyśmy o parkowaniu? Zgrabna linia i niewielkie rozmiary sprawiają, że auto doskonale radzi sobie na zatłoczonych miejskich parkingach i ulicach. Nawet jeśli nie jesteś mistrzynią parkowania, możesz mieć pewność, że Škoda Citigo wciśnie się bez większego trudu niemal wszędzie. Do tego jest bardzo ekonomiczna, choć nie brakuje jej dynamiki. Ruszanie spod świateł czy na pewno będzie dużą przyjemnością. 

Škoda Karoq: specjalistka od miejskiego parkowania

Škoda Karoq sprawdzi się w wielu sytuacjach. Ten stylowy SUV został wyposażony w wiele funkcji przydatnych podczas jazdy w mieście. Przede wszystkim posiada system Škoda Connect, który umożliwia sprawdzenie aktualnych informacji o warunkach jazdy, pogodzie i natężenie ruchu, co jest szczególnie przydatne w godzinach szczytu, gdy próbujesz ominąć korki. Funkcje łączności w Škodzie KAROQ obejmują również nawigację i wzywanie pomocy. System alarmowy uruchamia się po przyciśnięciu czerwonego przycisku umieszczonego na podsufitce. W razie wypadku system automatycznie nawiązuje połączenie alarmowe. Dzięki wielofunkcyjnej kierownicy możesz sterować wszystkim bez odrywania rąk.

Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim system Park Assist, który jest nieocenioną pomocą przy parkowaniu w mieście. Umożliwia on zarówno parkowanie równolegle, jak i prostopadłe do osi jezdni (przodem i tyłem). Jak to działa? Podczas jazdy z prędkością do 30 km/h system Park Assist sam rozpoznaje lukę parkingową przy pomocy czujników umieszczonych z boku. Następnie komputer pokładowy wyświetla na ekranie wskazówki, które pozwalają szybko i bezpiecznie zaparkować - w dodatku bez konieczności dotykania kierownicy! By skorzystać z systemu Park Assist, wystarczy obsługa pedałów gazu, sprzęgła i hamulca, oraz ewentualnego przesuwania lewarka i kontroli otoczenia wokół samochodu. Parkowanie nigdy nie było takie proste. 

Škoda Octavia: asystentka miejskiej rodziny

To nieoceniona pomoc dla wieloosobowej rodziny. Zwłaszcza, jeśli codziennie trzeba porozwozić dzieci do szkół, a następnie na zajęcia dodatkowe, nie mówiąc już o sprawunkach. Škoda Octavia jest niezwykle pojemna i wygodna, dzięki czemu bez trudu zmieścisz cały szkolny i sportowy ekwipunek, a także zakupy dla całej rodziny. Oprócz dużego bagażnika (ma aż 590 litrów!) Octavia została wyposażona w system sprytnie rozmieszczonych schowków, haczyków i siatek, dzięki którym będziesz mieć wszystko pod ręką. Oprócz standardowego schowka naprzeciwko pasażera, projektanci pomyśleli również o małej skrytce po stronie kierowcy i specjalnym miejscu na okulary, które znajduje się nad jego głową. Każdy centymetr wolnej przestrzeni jest tu wykorzystany tak, by było Wam wygodnie.

Prócz wygodnego wnętrza, praktycznych rozwiązań i pojemności, Škoda Octavia jest też niezwykle bezpieczna. Samochód został wyposażony aż w 9 poduszek i kurtynę powietrzną, posiada też zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak czujniki martwego pola czy system Škoda Connect, który daje dostęp do samochodu z poziomu smartfona. To przydaje się szczególnie wtedy, gdy trzeba szybko znaleźć samochód na ogromnym parkingu. Dzięki Škoda Connect można łatwo sprawdzić, gdzie się znajduje – wystarczy kliknąć, a auto zatrąbi i zamruga kierunkowskazami. Za pomocą aplikacji możesz też sprawdzić poziom paliwa, kiedy wymienić olej i czy na pewno zamknęłaś samochód.