Škoda Octavia – najbardziej rodzinna towarzyszka podróży

Škoda Octavia świetnie sprawdzi się w podróży z małymi dziećmi. Niezwykle pojemny i wygodny samochód pomoże zmieścić cały dobytek, jaki zwykle musisz zabrać gdy wybierasz się w podróż z maluchami. A to naprawdę cała góra rzeczy! Z myślą o rodzinnych podróżach Škoda Octavia została wyposażona przede wszystkim w duży bagażnik o pojemności 590 litrów, który bez problemu zmieści wszystkie bagaże. Oprócz tego model posiada sprytnie rozmieszczony system siatek, haczyków i schowków, dzięki którym to, co niezbędne zawsze jest pod ręką. A jeśli mimo to, zawsze narzekasz na zbyt mało miejsca w samochodzie, z pewnością ucieszy cię fakt, że w Octavii zagospodarowana jest każda wolna przestrzeń. Oprócz standardowego schowka naprzeciwko pasażera, projektanci pomyśleli też o małej skrytce po stronie kierowcy i specjalnym miejscu na okulary, które znajduje się nad jego głową.

Škoda Octavia to jednak nie tylko pojemność – ale również bezpieczeństwo. Samochód został wyposażony w 9 poduszek i kurtynę powietrzną, a oprócz tego posiada też zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak czujniki martwego pola czy system Škoda Connect, który daje dostęp do samochodu z poziomu smartfona. Dzięki temu zawsze możesz sprawdzić, gdzie jest zaparkowany, czy jest zamknięty i – co najlepsze – zawsze znajdziesz go na ogromnym parkingu! Wystarczy jedno kliknięcie, by samochód zatrąbił i zamrugał kierunkowskazami. Aplikacja pozwoli też sprawdzić poziom paliwa i dystans do pokonania przed konieczną wymianą oleju. Wszystko to sprawia, że Škoda Octavia oferuje bardzo komfortową i ekologiczną jazdę, którą doceni każda młoda rodzina.

Škoda Kodiaq – najlepszy samochód dla dużej rodziny

Ten niezwykle przestronny SUV może zmieścić nawet 7-osób! Wyposażona w trzeci rząd siedzeń Škoda Kodiaq oferuje wygodne i przestronne wnętrze, które spełni oczekiwania każdej większej rodziny. Nie brakuje też miejsca na bagaże: pojemny bagażnik i sprytnie rozmieszczony system schowków pozwoli się bez trudu spakować na każdy rodzinny wyjazd. Škoda Kodiaq jest stworzona do jazdy w dłuższe trasy. Samochód oferuje aż cztery tryby jazdy: eko, normalny, komfortowy i sportowy. Tryb ekologiczny pozwoli na mniejsze zużycie paliwa, za to sportowy będzie niezastąpiony podczas wyprzedzania.

Kodiaq pozwala na płynną zmianę trybów: dzięki funkcji „driving mode select” szybko przechodzi z trybu jazdy eko na tryb sportowy i dynamicznie przyspiesza. A gdy jadący przed nami samochód gwałtownie zahamuje, Kodiaq automatycznie wyczuje zagrożenie i sam zahamuje. Model jest też wyposażony w system Škoda Connect, dzięki któremu można połączyć smartphone’a z samochodem. To rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo rodziny. W razie wypadku za pomocą jednego przycisku można od razu wezwać pomoc. System wyświetla też wszystkie numery alarmowe, dzięki czemu zgłaszanie stłuczki lub wypadku jest szybsze.

Škoda Karoq – samochód do zadań specjalnych

Ten model Škody sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w terenie. Niezależnie od tego, gdzie go zabierzesz – będzie idealnym towarzyszem każdej rodzinnej podróży. Wielozadaniowy SUV oferuje przestronne wnętrze oraz duży bagażnik, które sprostają wymaganiom całej rodziny. Dzięki funkcjonalnościom Škoda Connect na bieżąco sprawdzisz informacje o warunkach jazdy, pogodę i natężenie ruchu, a także gdzie znajduje się najbliższa stacja paliw. Przy małych dzieciach bez tej funkcji trudno sobie wyobrazić wyjazd! Funkcje łączności KAROQ obejmują również nawigację i wzywanie pomocy. System alarmowy uruchamia się po przyciśnięciu czerwonego przycisku umieszczonego na podsufitce. W razie wypadku system automatycznie nawiązuje połączenie alarmowe. Dzięki wielofunkcyjnej kierownicy możesz sterować wszystkim bez odrywania rąk.

Nie będziesz ich potrzebować również przy otwieraniu bagażnika. Dzięki specjalnej funkcji, w Škodzie Karoq zrobisz to bezdotykowo. Wystarczy przesunąć stopę pod zderzakiem i klapa otworzy się automatycznie. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy małych dzieciach, które bywają bardzo absorbujące. To jednak nie wszystko. Škoda Karoq świetnie sprawdzi się też w terenie – zwłaszcza w górach. Specjalny system HHC (Hill Hold Control) zapobiega cofaniu się pojazdu przy ruszaniu pod górę. Ale może być też użyteczny w warunkach miejskich.