Wiosna i lato to najpiękniejsze pory roku. Dodają nam energii, optymizmu i zachęcają do tego by bardziej o siebie zadbać, szczególnie że  zima ma zwyczaj zostawić po sobie pamiątkę w postaci kilku dodatkowych kilogramów.  Takiego niechcianego podarunku można się skutecznie pozbyć jeszcze przed długim majowym weekendem, a już z pewnością przed wakacjami.

- Po zimie kobiety najczęściej przychodzą do gabinetu z problemem cellulitu. Chcą się go szybko pozbyć a przy okazji stracić kilka centymetrów w udach i odzyskać jędrną skóręmówi Katarzyna Kowalczyk, dyplomowany kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell. –  Jest cały wachlarz usług medycyny estetycznej, dzięki którym wszystko to jest możliwe w zaledwie kilka tygodni. Jest jeden warunek zabiegi muszą być systematyczne, a ich efekty będą szybsze i trwalsze jeśli w tym czasie będziemy się zdrowo odżywiać, pić dużo wody oraz uprawiać sportzapewnia Katarzyna Kowalczyk.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest jednym z najpowszechniej występujących defektów kosmetycznych skóry. Jego obecność wiąże się z zaburzeniami w równowadze hormonalnej organizmu i funkcjonowaniu układu krążenia oraz nieprawidłowościami w tkance tłuszczowej i łącznej. Pojawia się on u kobiet w każdym wieku, zarówno tych szczupłych jak i o pełniejszych kształtach, mniej lub bardziej aktywnych, a na walka z nim jest bardzo trudna i wymaga determinacji i stosowania wielu różnorodnych terapii.  Walkę z cellulitem, aby była skuteczna najlepiej zacząć od wizyty konsultacyjnej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.  – Najpierw przede  wszystkim diagnozujemy czy mamy do czynienia z cellulitem  wodnym, włóknistym czy tłuszczowym. Na tej podstawie podejmujemy decyzję jakie i jak intensywne zabiegi zastosujemy. Najlepsze efekty dają zabieg skojarzone, do których wykorzystujemy masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe. Dawki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki  mówi Katarzyna Kowalczyk.

Zabieg nr 1 - masaż drenujący

To skuteczny sposób na wszystkie trzy rodzaje cellulitu – wodny, włóknisty i tłuszczowy. Energetyczny masaż pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów a dodatkowo niweluje także sztywność mięśni.  Zabieg polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory. Tworzą one mikrostymulację, która działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry. Co ważne, głowice działają pod ciśnieniem, dzięki czemu podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry, ani powstawania siniaków czy mikrourazów - w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu. - Masaż drenujący może być także wykonywany na innych, delikatniejszych partiach ciała, takich jak ramiona czy okolice brzucha - mówi Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog z kliniki Estell. Najlepiej jednak przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą. 

Zabieg nr 2 - fale radiowe

Maximus Trilipo jest jedynym urządzeniem medycznym  na rynku, które działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Jest to  najbardziej kompleksowy system antystarzeniowy dostępny na rynku, który dzięki energii RF powoduje mikrouszkodzenia, co wywołuje naturalny mechanizm gojenia się skóry. Po zabiegu nieuszkodzone obszary działają jak uzdrawiające centra. Podwyższenie metabolizmu tkanki regeneruje kolagen, dzięki czemu skóra przebudowuje się i staje się jędrniejsza. 

Zabieg nr 3 - fale akustyczne

Skuteczność w walce z cellulitem zawdzięczają różnicy ciśnień - fale dźwiękowe charakteryzują się bardzo wysoką amplitudą ciśnień w stosunku do ciśnienia otoczenia. Dzięki temu, akustyczna fala dźwiękowa przyspiesza przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych. Wprowadzone do ciała fale rozprzestrzeniają się, stymulując proces drenażu poszczególnych warstw skóry. Intensywność oddziaływania fali akustycznej o wzrastającym ciśnieniu powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz likwidację komórek tłuszczowych, które zanikają w procesie implozji, czyli zapadania się w sobie. Wprowadzenie w tkankę łączną drgań powoduje jej rozluźnienie, a elastyczność tkanki wzrasta. Efekt? Redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa napięcia skóry.