Spis treści:

  1. Peeling skóry głowy
  2. Chlorella, spirulina lub kelp
  3. Maska jajeczna

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy to niemal tak samo ważna czynność jak samo mycie włosów. Taki peeling powinien być przeprowadzamy przynajmniej raz na dwa tygodnie, a w przypadku szybciej rogowaciejącego naskórka, nawet raz w tygodniu. Jeżeli nakładasz dużą ilość środków pielęgnacyjnych i stylizujących na włosy, podczas rozczesywania może się przedostać znaczna ich część na skórę głowy.

Po umieszczeniu znacznej części zanieczyszczeń, należy oczyścić je cukrowym, solnym lub enzymatycznym peelingiem. najlepszym wyborem na początek będzie ten z drobinkami pestek moreli lub cukrowy, który łagodnie oczyści skórę głowy. Po takim zabiegu w domowym spa włosy po wysuszeniu będą uniesione u nasady i znacznie czystsze.

Chlorella, spirulina lub kelp

Chlorella, spirulina lub kelp to naturalne algi i bogactwo witamin i minerałów które skutecznie wspomagają w walce o zdrowe i piękne włosy. Zawierają dużo jodu i krzemu - niezbędnych elementów w przypadku wypadania włosów. Jeżeli borykasz się z dolegliwościami związanymi z tarczycą, warto je dodawać raz dziennie do ulubionego koktajlu lub shake'a. Pite na czczo, dodawane do wody są świetnym sposobem na dotlenienie komórek organizmu. Możesz wykonać także prozdrowotny peeling - skrusz tabletki chlorelli lub spiruliny i dodaj do ulubionego peelingu. W ten sposób wzmocnisz cebulki od zewnątrz.

Maska jajeczna

Maska jajeczna, stosowana jeszcze przez nasze babcie sprawia, że włosy są błyszczące i pełne blasku. Żółtko bogate w witaminy i minerały pozwala na dogłębne odżywienie skalpu. Wystarczy kilka składników, aby móc w pełni zadbać o włosy! Przygotuj jedno żółtko, łyżeczkę miodu, łyżeczkę oliwy z oliwek i łyżeczkę octu jabłkowego 5% lub 6%.

Dokładnie wymieszaj za pomocą widelca i nanieś na umytą skórę głowy. Resztę maseczki rozprowadź po całych włosach. Zawiń włosy i pozostaw na 20 minut. Następnie spłucz delikatnym szamponem bez dodatku SLS. Możesz powtarzać ten zabieg przynajmniej raz w tygodniu. Zamiast oliwy z oliwek użyj ulubionego oleju dopasowanego do rodzaju twoich włosów.