Zobacz galerię z pięknymi kompozycjami bukietu w dyni ->>

Co będzie potrzebne do wykonania bukietu?

  • niewielka dynia (zwyczajna lub Hokkaido, najlepiej o średnicy do 20 cm)
  • gąbka florystyczna
  • kawałek folii spożywczej
  • cienka biała wstążka i szpilka
  • jesienne kwiaty, gałązki jarzębiny lub dzikiej róży i ew. inne rośliny do kompozycji.

Bukiet w dyni krok po kroku

Zaczynamy od wydrążenia dyni. Dużym nożem odcinamy wierzchołek, a następnie dokładnie wybieramy ze środka miękki miąższ oraz pestki. Oczyszczamy wnętrze dyni z resztek włókien.

drążenie-dyni

BBS Studio

Następnie przycinamy gąbkę florystyczną (najlepiej w kształt sześciokąta), tak, aby zmieściła się do środka wydrążonej dyni. Wstawiamy ją do naczynia wypełnionego wodą aby nasiąkła. Po jakimś czasie możemy ją przewrócić na drugą stronę. Gdy gąbka będzie w całości nasączona wodą, wkładamy ją do wnętrza dyni, wyłożonego wcześniej folią. 

bukiet-na-gąbce

BBS Studio

Zobacz również:

Teraz możemy przystąpić do układania bukietu na gąbce. Obejrzyjcie, jak to zrobić krok po kroku:

 

Jakie kwiaty wybrać do bukietu?

Wariant pierwszy to kompozycja utrzymana w barwach jesieni. Podstawą są pomarańczowe lub herbaciane róże z dużymi kwiatostanami i ciemnoróżowe astry. Te ostatnie możesz także zastąpić złocieniami w podobnym odcieniu. Oprócz kwiatów w gąbkę wtykamy kilka gałązek z owocami dzikiej róży lub jarzębiny. Uzupełnieniem bukietu będzie drobna gipsówka i kwiaty wrzosu. Na koniec przewiązujemy dynię białą wstążką, a zawiązaną kokardę można dodatkowo przymocować szpilką, by nie zsuwała się z pękatego "wazonu".

bukiet-w-wydrążonej-dyni

Shutterstock

Wariant drugi to bukiet ze złocieni lub astrów, w różnych kolorach. My wybraliśmy kontrastujące z pomarańczową skórką dyni kwiaty w różnych odcieniach fioletu i bieli. Ciekawy efekt można też osiągnąć stawiając na kilka odcieni różu.

bukiet-złocienie

BBS Studio

W trzecim wariancie podstawą bukietu są chryzantemy szpilkowe - niezwykle efektowna odmiana z charakterystycznymi wydłużonymi kwiatostanami. Zestawiamy je z pomarańczowymi różami i bladoróżowymi wrzosami. Dodatkowo można urozmaicić bukiet gałązkami gipsówki, zatrwianu lub innej rośliny o drobnych białych kwiatkach.

bukiet-dynia

Shutterstock

--

Zobacz też: Dynia na Halloween - jak ją wydrążyć? >>>

Gęsina na św. Marcina >>>

Zupa krem z dyni >>>

Pumpkin pie, czyli ciasto z dyni >>>