Spis treści:

  1. Działają przeciwstarzeniowo
  2. Doskonałe do usuwania przebarwień
  3. Skuteczne ujędrnienie

Działają przeciwstarzeniowo

Kosmetyki z witaminą C działają przeciwstarzeniowo oraz wspomagają walkę z fotostarzeniem się skóry. Dostarczane skórze przeciwutleniacze wspierają w pozbywaniu się wolnych rodników oraz chronią przed zanieczyszczeniem powietrza, smogiem oraz czynnikami zewnętrznymi, negatywnie wpływającymi na skórę twarzy. Działanie promieni słonecznych zwiększa podatność na szybsze tworzenie się zmarszczek, zarówno bruzd nosowo - wargowych, jak i tych pojawiających się na czole - linie poziome oraz te w kształcie lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Stosowana doustnie w formie suplementu, zwiększa podatność na zwalczanie wolnych rodników odpowiadających za ich powstawanie.

Doskonałe do usuwania przebarwień

Kosmetyki z witaminą C, zarówno maseczka, serum, jak i krem do twarzy stosowane codziennie w pielęgnacji skóry dojrzałej wspomagają walkę z przebarwieniami. Powstają między innymi na skutek działalności promieni słonecznych. Depigmentacja może być usytuowana na całej powierzchni twarzy lub też punktowo w postaci niewielkich plamek. Ujednolicona cera przy melasmie może być uzyskana przy pomocy środków kosmetycznych z wysoką koncentracją witaminy C, która jest nieodłączna przy produkcji kolagenu w ciele człowieka.

Skuteczne ujędrnienie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, witamina C odpowiada za produkcje kolagenu w organizmie, dzięki któremu skóra jest ujędrniona oraz niezwykle promienna. Z wiekiem jego poziom się obniża, dlatego tak ważne jest, aby wprowadzać go zarówno doustnie w postaci kolagenu rybiego, jak i zewnętrznie w formie kosmetyków. Należy szczególną uwagę zwrócić na postać witaminy C zastosowanej w kosmetykach i szukać tej pojawiającej się pod nazwą kwasu 3-0-etylo askorbinowego. Głęboko wnika w niższe poziomy skóry, dogłębnie wpływając na jej kondycję.