Prosty i efektowny bob

Nie każda fryzura wymaga godziny układania, co nie znaczy, że przez to jest mniej efektowna. Najlepszym przykładem jest modny w tym sezonie bob. Ścięte do wysokości ucha włosy suszymy wygładzając je na szczotce. Wbrew pozorom ta prosta fryzura pozwala na wiele wariacji. Możesz podbijać włosy pod spód, na zewnątrz lub tworzyć bałagan na głowie z pomocą dyfuzora.

Long bob w stylu retro

Wiele światowej sławy modelek skróciło włosy do ramion i dumnie prezentowało je na pokazach kolekcji wiosna-lato 2016 takich domów mody jak Gucci, Alberty Herrery czy Emporio Armanii. Long bob pojawiał się już w modzie niejeden raz. Nosiły go nasze prababcie w latach 20., a potem babcie w latach 60. Teraz sięgamy po niego znowu. Włosy powinny sięgać obojczyków i układać się naturalnie. Wystarczy, że wysuszysz włosy na szczotkę nie stylizując ich w żaden dodatkowy sposób. Modne są też delikatne fale, które nasze babcie uzyskiwały poprzez zaplatanie warkocza na noc i rozczesanie go rano.

Modne loki

Ostatnio do łask wróciły też loki. Są efektowne i banalnie proste. Najłatwiej wykonać je z pomocą lokówki stożkowej. Dzielimy włosy na cztery równe partie. Następnie wystarczy owijać kolejne pasma wokół prostownicy i przytrzymywać przez chwilę. Na koniec utrwal fryzurę mocnym lakierem do włosów. W ten sposób uzyskasz piękne i wyraźne loki. Jeśli chcesz nadać im objętości sprawiając, że będą wyglądały bardziej naturalnie, roztrzep włosy lakierem i dopiero w kolejnym kroku utrwal lakierem.