3 pytania do... Aleksandry Juszkiewicz, zwyciężczyni Master Chef Polska [podcast] Aleksandra Juszkiewicz została laureatką 9. edycji programu „MasterChef”! To jej dania podbiły podniebienia profesjonalnego i wymagającego jury jednego z najpopularniejszych programów kulinarnych. Poza prestiżowym tytułem, wysoką nagrodą, nowa mistrzyni kuchni otrzymała również możliwość wydania swojej pierwszej, autorskiej książki kucharskiej. „Po pierwsze tradycja”. Posłuchajcie rozmowy z Aleksandrą Juszkiewicz nie tylko o gotowaniu:

 

Kuchnia polska jest zaskakująca, pełna smaków i wariacji...Chciałam zaakcentować moją przynależność do jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie – Warmii i Mazur. Dlatego właśnie znajdziecie w tej książce wiele przysmaków z tego regionu – podkreśla autorka na wstępie swojej pierwszej kulinarnej opowieści.

Zdaniem Aleksandry Juszkiewicz, nie trzeba sięgać po egzotyczne produkty, aby stworzyć potrawę doskonałą. Wystarczy bogactwo rodzimych pól, lasów i jezior. Przepisy są nieskomplikowane, a składniki łatwo dostępne. Ola wiele tradycyjnych dań wzbogaciła autorską nowoczesną nutą. Warto spróbować tej wersji kuchni Warmii i Mazur i przekonać się, jakie bogactwo smaków kryje jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju.

Wśród propozycji dań pojawiają się takie rarytasy, jak: leśne grzyby z proziakami, żeberka z leszcza, tatar z sarniny, farszynki, plińce czy słodkie makowniki. Wielbiciele ryb z mazurskich jezior znajdą przepisy m. in. na pulpety ze szczupaka z kaszą jęczmienną i marynowaną rzodkiewką czy gołąbki z sumem, kaszą bulgur i sosem porowym. Więcej nie możemy zdradzić, tego trzeba po prostu zasmakować!