Loki na krótkich włosach

Masz włosy do ramion i marzą Ci się loki? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić ten pomysł w życie. Podziel pasma na cztery części. Jedną z dolnych partii włosów zostaw luzem, a resztę podepnij klamrami. Sięgnij po lokówkę stożkową i nawijaj na nią kolejne cienkie pasma. Gdy skończysz, pochyl głowę w dół i roztrzep loki. Całość utrwal lakierem do włosów. Fryzurka będzie bardzo naturalna i nonszalancka

Jak zrobić loki prostownicą?

Delikatne loki najłatwiej jest zrobić prostownicą. Chwyć nią cienkie pasmo włosów i obróć prostownicę o 180 stopni. Przesuwaj ją bardzo wolno w dół. Nie ściskaj zbyt mocno włosów, ponieważ nie uda się wtedy uzyskać ładnego skrętu. Na koniec utrwal fryzurę. Jeśli chcesz, by loki zmieniły się w fale, rozczesz je grubą szczotką.

Naturalne loki

Dość gruba lokówka to najłatwiejszy patent na naturalne loki. Włosy muszą być dokładnie wysuszone, a lokówka dobrze rozgrzana. Nowsze modele mają diodę, która informuje, że urządzenie jest gotowe do użycia. Pasmo włosów nie szersze niż 3 cm umieść pomiędzy lokówką a klapką do przytrzymywania. Następnie nawiń je wokół. Kręcąc długie włosy, trzymaj lokówkę pionowo, a nie poziomo. Kiedy wypuścić pasmo? Gdy poczujesz, że włosy na samej górze zrobiły się ciepłe. Powtórz czynność aż do uzyskania skrętu na całej głowie. Na koniec utrwal fryzurę lakierem.