Zaschnięte, a nawet trochę przypieczone jedzenie bardzo trudno usunąć z mikrofali. Szczególnie, gdy nie robisz tego po każdym użyciu i zanieczyszczeń jest więcej. Na szczęście jest kilka sposobów na to by szybko i bez większego wysiłku wyczyścić kuchenkę mikrofalową. Zanim zaczniesz, wyjmij obrotowy talerz lub tackę i umyj go w ciepłej wodzie. Trudne do usunięcia resztki zmyj z pomocą sody oczyszczonej i ciepłej wody.

Jak czyścić mikrofalę sokiem z cytryny?

Do szklanej miski (lub naczynia, którego można używać w mikrofali) wlej 2 szklanki wody. Pokrój w plasterki pół cytryny,a z drugiej połówki wyciśnij sok. Wymieszaj je z wodą i wstaw do mikrofalówki. Gotuj wodę tak długo, by kuchenka w środku zaparowała. Wyłącz urządzenie i pozostaw zaparowane na około 10-15 minut. Po tym czasie otwórz drzwiczki i wyczyść mikrofalówkę wilgotną ściereczką.

Jak wyczyścić mikrofalówkę octem?

Ocet, podobnie jak cytryna, pomaga usunąć zabrudzenia i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Działa też bakteriobójczo. By przygotować odpowiednią miksturę, do 2 szklanek wody wlej 1/2 szklanki octu. Zagotuj całość w mikrofali, a po kilkunastu minutach przetrzyj wilgotną ściereczką.

Soda na trudne do usunięcia zabrudzenia

Nie wszystkie zabrudzenia da się usunąć w opisany wyżej sposób. Najtrudniejsze z nich przetrzyj wilgotną ściereczką oprószoną odrobiną sody oczyszczonej. Do czyszczenia wewnętrznej strony drzwi użyj mieszanki wody z octem w proporcjach 50:50. Nie zapomnij o umyciu kontrolek oraz zewnętrznej obudowy kuchenki!