Modę na muśniętą słońcem skórę prawie 100 lat temu zapoczątkowała Coco Chanel. Obecnie zdajemy sobie sprawę ze szkodliwych skutków opalania, więc sięgamy po kosmetyki, które zapewniają bezpieczną opaleniznę. Niestety nie są bez wad: brzydkie smugi, nieprzyjemny zapach i nierównomierne zmywanie się pigmentu sprawia, że wiele z nas rezygnuje z tego typu zabiegów. Czy istnieją wyjątki, dzięki którym możemy opalać się nie tylko bezpiecznie, ale również pięknie i przyjemnie?

Samoopalacz pod prysznic

Nie używasz samoopalaczy w obawie przed plamami i nieregularnym złuszczaniem się opalenizny? Sięgnij po samoopalacz pod prysznic. Nakładasz go po umyciu ciała i przez 3 minuty wmasowujesz kolistymi ruchami. Jeśli zależy Ci na opaleniźnie na konkretny poranek, zabieg wykonaj przed pójściem spać, ponieważ efekt nie będzie natychmiastowy. Dzięki zawartości olejku ze słodkich migdałów nie musisz już używać balsamu - skóra będzie idealnie nawilżona. Chcesz mieć pewność, że opalenizna będzie równomierna? Dzień wcześniej wykonaj peeling całego ciała.

samoopalacze
Stopniowo opalający balsam pod prysznic St. Tropez 89,00 zł, Koloryzujący Krem Do Ciała Lancaster 109,00 zł

Opalanie bez zapachu

Skąd się bierze ten specyficzny zapach po użyciu samoopalaczy? Ich podstawowym składnikiem jest dihydroksyaceton (DHA). To związek cukrowy wchodzący w reakcję z aminokwasami warstwy rogowej naskórka, który zabarwia go na brązowo. Podczas tego procesu jest wytwarzany zapach, którego tak nie lubimy. Na szczęście pojawiły się już kosmetyki, nie zawierające DHA. Należy do nich m.in. Koloryzujący krem do ciała Lancaster.

Gwarancja równomiernej opalenizny

Powyższe możliwości Cię nie przekonały? Wybierz się do kosmetyczki, która na początek wykona dokładny peeling całego ciała, a następnie zaproponuje opalanie natryskowe. Jest to nic innego, jak równomierne spryskanie ciała samoopalaczem w spray'u. Masz pewność, że po wykonaniu go opalenizna będzie równomierna i utrzyma się na skórze do 7 dni. Zabieg trwa chwilę, a pierwsze efekty zobaczysz po około 12 godzinach.