- O zdrowie i piękną sylwetkę warto dbać przez cały rok, ale wiosna i nadchodzące lato szczególnie nas do tego motywująmówi Konrad Gaca, specjalista żywieniowy, twórca autorskiej metody odchudzania GACA SYSTEM. Warto pamiętać o zdrowym odżywianiu i aktywności także podczas majówki. Pyszne fit przekąski nie wymagają dużo pracy i szczególnych warunków, bardzo łatwo można skomponować zdrowy i lekki posiłek, który zachwyci smakiem.

Wybierasz się na długą wycieczkę rowerową lub planujesz słodkie leniuchowanie nad wodą? Zabierz ze sobą pyszne fit posiłki!

Smak może iść w parze ze zdrowiem

Warto poświęcić chwilę na przygotowanie kilku lekkich, ale jednocześnie sycących dań, które można spakować do plecaka czy torby.

- Wycieczki najczęściej kojarzą się dzieciom z niezdrowymi słodkimi i słonymi przekąskami. Czas to zmienić! W gestii rodziców leży, by zaszczepić w swoich pociechach dobre nawyki żywieniowe. Majówka to idealny moment, by spróbować nowych smaków – mówi autor książek „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji”, „Kuchnia Fit” i „Kuchnia Fit 2”.

Wspieraj aktywność odpowiedzialnym odżywianiem

Weekend majowy to zwykle czas, kiedy wielu Polaków po raz pierwszy wsiada na rower lub zaczyna aktywność sportową po zimowej przerwie.

- Dobrze jest wesprzeć swój organizm i zapewnić mu takie paliwo, które doda siły, ale jednocześnie nie obciąży naszego układu trawiennego – przekonuje Gaca. Maraton na rowerze czy rolkach przestaje mieć sens, jeśli w przerwie zjemy ciężkostrawny, pełen cukru obiad. Nie warto w ten sposób niweczyć efektów, jakie uzyskamy dzięki aktywności fizycznej. Zamiast dań typu fast food czy słodyczy wybierajmy raczej drób, sałatki i desery w stylu fit.

Oto 4 propozycje na wspaniałe i łatwe w przygotowaniu potrawy fit Konrada Gacy, które doskonale sprawdzą się na majówkowej wycieczce lub pikniku. Poczęstuj nimi rodzinę
i znajomych. Razem cieszcie się zdrowym i pysznym posiłkiem w stylu fit!

4 fit przekąski na piknik ->>

Przepisy pochodzą z książki: „Kuchnia Fit” Konrada Gacy.