Piękna cera po 40. jest wypadkową właściwej pielęgnacji oraz Twojego trybu życia. Na nic się zdadzą najlepsze kremy, jeśli nie nawilżysz skóry od wewnątrz. Oprócz zbilansowanej diety sięgaj po suplementy z kwasami Omega. Pomagają skórze od wewnątrz, dbając o jej odżywienie i gładkość. Kurację stosuj przez dwa, trzy miesiące, dwa razy w ciągu roku (wiosną i jesienią). W swojej walce ze zmarszczkami nie zapomnij też o witaminach! Głównie E i A, które wspomagają procesy naprawcze w skórze.

Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, jak szkodliwe jest działanie promieni słonecznych. Kupując nowe kosmetyki sprawdzaj, czy mają filtr SPF 15. Powinien znaleźć się w kremie nawilżającym, ale również w podkładzie czy pudrze do twarzy.

Raz na jakiś czas cera potrzebuje intensywnej pielęgnacji, która nie tylko wygładzi zmarszczki, ale też zapobiegnie powstaniu nowych. Stosuj regularnie żelowe lub kremowe maski. Po oczyszczeniu twarzy nakładaj kosmetyk na skórę grubszą warstwą. Warto wcześniej zrobić piling, by oczyszczony naskórek lepiej chłonął substancje nawilżające.

Wykorzystuj triki gwiazd. Jednym z nich jest tzw. "Pocałunek anioła". Na czym polega? Na twarz, szyję i dekolt nałóż grubą warstwę nawilżającego kremu i przykryj go gazą namoczoną w ciepłej, niegazowanej wodzie mineralnej. Po 30 minutach usuń gazę, a skóra będzie wyglądała jak po zabiegu w gabinecie.

Zdarza się, że skóra twarzy lub ciała staje się bardzo szorstka, zaczyna piec i swędzieć. Wtedy potrzebuje kosmetyków, które działają jak nawilżający i łagodzący kompres. Wybieraj produkty z masłem shea, olejami roślinnymi (np. z awokado, wiesiołka), alantoiną i witaminą E. Nakładaj je na podrażnioną skórę grubszą warstwą i poczekaj kilka minut, by preparat się wchłonął. Już po jednej aplikacji naskórek stanie się gładki, nawilżony, a zaczerwienienia znikną. Po kilku aplikacjach skóra odzyska zdrowy wygląd.