1. Sprawdź, gdzie uciekają Twoje pieniądze

Masz poczucie, że pieniądze przeciekają Ci przez palce? W pierwszej kolejności sprawdź na co je wydajesz. Dzięki temu będziesz mogła nie tylko kontrolować ale też lepiej rozplanować budżet na kolejne miesiące. Niektórzy wykorzystują do tego tabelki w excelu. Ale czy nie lepiej w tym celu telefonu, który zawsze masz pod ręką? To bardzo proste. Wystarczy, że po każdych zakupach zrobisz zdjęcie paragonu przy pomocy aplikacji PanParagon. Tobie zajmie to ok 15 sekund – resztę aplikacja sama zrobi za Ciebie. Automatycznie sczyta dane z paragonu i przypisze go do odpowiedniej kategorii. Pozwoli Ci to w prosty sposób sprawdzić, na co wydajesz swoje pieniądze.

„Sprawdzam swoje wydatki w PanuParagonie już od ponad roku. Po pierwszym miesiącu odkryłam, że najwięcej wydaję na jedzenie poza domem. Faktycznie, spotkania z przyjaciółmi, „Pan Kanapka” w pracy, kolacje w restauracji… nawet nie wiedziałam, że idzie na to połowa mojej pensji!” (Ania G.)

2. Przechowuj swoje paragony.

Jak często zdarzało Ci się zgubić ważny paragon? A może dowód zakupu tak wyblakł, że przestał być czytelny? Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Czytelny paragon jest Ci potrzebny do dokonania zwrotu, reklamacji lub gwarancji. Pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy! Warto mieć go zatem zawsze pod ręką. Przechowywanie paragonów w portfelu lub torebce to nienajlepszy pomysł. Czy nie lepiej trzymać je… w swoim telefonie? Wystarczy zrobić zdjęcie dowodu zakupu za pomocą PanaParagona i w razie potrzeby, po prostu okazać je przy kasie, wydrukować lub przesłać mailem. Dodatkowo aplikacja przypomni Ci o upływającym terminie zwrotu lub gwarancji. Proste? Proste!

3. Korzystaj z promocji!

Warto na co dzień korzystać z okazji cenowych. Wiele sklepów oferuje niezwykle korzystne zniżki, nie tylko w czasie sezonowych wyprzedaży. W aplikacji PanParagon, w zakładce „kupony” codziennie, przez cały rok, znajdziesz kilkadziesiąt super okazyjnych kuponów z rabatami na setki produktów. Dodatkowo, w aplikacji będziesz mogła – nie ruszając się z domu – przejrzeć gazetki promocyjne Twoich ulubionych sklepów. Nie przepłacaj, jeśli nie musisz!

4. Ubezpiecz sprzęt elektroniczny

Wydając pieniądze na drogi sprzęt elektroniczny, pomyśl o jego ubezpieczeniu. Laptop, nowy telefon, aparat fotograficzny – kosztują niemało, a chętnie stają się łupem złodziei, giną, lub ulegają zniszczeniu. Aplikacja PanParagon pozwala na ubezpieczenie tego, co dla Ciebie cenne, dosłownie kilkoma kliknięciami, na bardzo korzystnych warunkach. Szkoda nerwów i pieniędzy na utratę drogich sprzętów – lepiej dmuchać na zimne i po prostu zabezpieczyć się odpowiednio przed takimi sytuacjami.

Aplikację PanParagon możesz pobrać za darmo zarówno na telefon z Androidem, jak i z systemem iOS. Nie czekaj, wypróbuj! I podziel się z nami w komentarzach swoimi patentami na oszczędzanie!