Hiszpania jest krajem, do którego można się wybrać przez większą część roku. Fantastyczne miejsca, cudowna roślinność, wyjątkowa kultura, ciepły klimat, południowy temperament mieszkańców oraz niedaleka odległość od naszego kraju powodują, że Hiszpania od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów. Najczęściej jednak, na miejsca odpoczynku, wybieramy hiszpańskie wyspy. Według statystyk Travelplanet.pl, największego pośrednika biur podróży, spośród turystów odwiedzających Hiszpanię najpopularniejszymi miejscami – wyspami są: Fuerteventura (22,6 proc.), Teneryfa (20,1 proc.), Majorka (13 proc.), Lanzarote (11,5 proc.) i Gran Canaria (6,7 proc.). Czym kuszą turystów?

 

Polecamy także dwa zaktualizowane przewodniki National Geographic po Portugalii i Włoszech do kupienia w salonach Empik i dobrych księgarniach.

 

Portugalia  - kup tutaj ->>

Włochy - kup tutaj ->>

Każdy z bogato ilustrowanych przewodników to podstawowe kompendium w trakcie podróży. Znajdziecie w nich plany miast, podstawowe informacje  dotyczące najbardziej popularnych zabytków oraz rzuty budowli sakralnych i muzeów. Zaktualizowane dane, takie jak przydatne linki do stron internetowych, godziny otwarcia, ceny biletów oraz dojazd do najważniejszych puntów w poszczególnych miejscach pomogą wam szybko odnaleźć się nawet na zatłoczonych i wąskich włoskich ulicach.

Ponadto każdy z przewodników podzielony jest na oznaczone kolorami działy. Wśród nich znajdziecie MARSZRUTY, czyli proste trasy wycieczkowe, RADY PRAKTYCZNE, czyli co kupić , gdzie spać i jak spędzić czas aktywnie w mieście nawet poza sezonem turystycznym. LISTY TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO w każdym omówionym w przewodniku regionie i przy trasie każdej wycieczki, wzbogacona o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW (w tym samochodowych) oraz RADY BYWALCÓW dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych praktycznych zagadnień.