Wiele z nas każdego dnia używa prostownicy i nawet nie wie w jakie mity na temat prostownicy wierzy. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości raz na zawsze! Zobacz, jakie mity na temat prostowania włosów są najpopularniejsze.

MIT 1: Prostownica służy tylko do prostowania włosów

Oczywiście, prostowanie włosów to główna i podstawowa funkcja prostownicy. Nie zapominajmy jednak, że za pomocą tego urządzenia możemy stworzyć fale i loki, które będą wyglądały równie dobrze jak te zrobione za pomocą lokówki.

MIT 2: Wybór wyższej temperatury nie ma wpływu na kondycje włosów

To nie prawda! Wysoka temperatura wcale nie oznacza lepszego efektu. Im wyższą temperaturę wybieramy, tym bardziej narażamy nasze włosy na zniszczenie. Jeżeli Twoje włosy podatne są na stylizację, ustaw prostownice na możliwie najniższą temperaturę. Jeżeli włosy nie są podatne na stylizację i nie chcą się słuchać, użyj wyższej (najlepiej nie przekraczającej 210 stopni) temperatury. Zawsze pamiętaj o kosmetykach chroniących włosy przed wysoką temperaturą.

MIT 3: Prostownicą możemy bezpiecznie wysuszyć włosy

Ziarnem prawdy w tym micie jest to, że są prostownice dostosowane do wilgotnych włosów, którymi możemy włosy dosuszać. Pamiętajmy jednak, że działaniem prostownicy nie jest suszenie włosów. Takim działaniem możemy je uszkodzić i wysuszyć, co może doprowadzić do kruszenia się i rozdwajania włosów na całej długości.

>>> Sprawdź, jak prawidłowo używać prostownicy <<<

MIT 4: Szampon i odżywka to wystarczająca pielęgnacja

Jeżeli regularnie korzystasz z prostownicy, a pielęgnacja włosów ogranicza się do używania szamponu i odżywki to popełniasz duży błąd. Przed każdym użyciem prostownicy, lokówki czy suszarki zabezpiecz włosy termoochronnym kosmetykiem przed wysoką temperaturą.

MIT 5: Przytrzymanie prostownicy na paśmie włosów daje lepszy efekt

Przytrzymanie prostownicy w jednym miejscu może doprowadzić do zniszczenia włosów! Jeżeli prostownica nie wyprostowała włosów po jednym, płynnym ruchu od nasady aż po końce, zastanów się nad zmianą urządzenia.