“Notting Hill”, reż. Roger Michell

To właśnie w tej londyńskiej dzielnicy splatają się losy rozwodnika, introwertycznego właściciela księgarni Willa (w tej roli Hugh Grant) oraz znanej aktorki Anny Scott. Ich światy, choć zupełnie różne łączy bardzo silne uczucie. Na ekranie nie zabrakło także doskonałych aktorów drugoplanowych. Sceny obfitują w świetny dowcip i jeszcze lepszą ścieżkę dźwiękową. Film, choć nakręcony w 1999 roku, jest ponadczasowy. Jako, że retro i vintage są teraz w trendach, to nawet garderoba aktorów wydaje się nadal aktualna! Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych komedii romantycznych, jakie zostały nakręcone. Pozycja obowiązkowa dla każdego. :)  

mat.pras.

“Erin Brockovich”, reż. Steven Soderbergh

Film, który Julia Roberts odkrywa przed nami swoje najlepsze, aktorskie walory. Nie bez przyczyny to właśnie za ten występ otrzymała najważniejszą nagrodę w świecie kina - Oscara. To opowieść o samotnej matce trójki dzieci, która w przypadkowej pracy, mającej pomóc jej przetrwać, odkrywa swoje powołanie. Doskonały, zaangażowany scenariusz, świetna obsada i najważniejsze - magnetyzująca Julia Roberts na ekranie, to recepta na sukces. W filmie “Erin Brockovich” nie otrzymujemy jednak lekkich dialogów i prostej fabuły. Wręcz przeciwnie. Stykamy się z obrazem ciężkiego losu niezamożnej, samotnej matki, dramatami ludzi uciszanych przez wielkie korporacje i zawiłościami prawniczymi. To seans, który trzeba odbyć w skupieniu, jednak gwarantujemy - to będą świetnie spędzone 2 godziny. 

mat.pras.

“Pretty Woman”, reż. Garry Marshall

Rola, która Julii Roberts przyniosła Złotego Globa oraz nominację do Oscara. Film, który na stałe wpisał się do kanonu najlepszych komedii romantycznych, które kiedykolwiek powstaną. To opowieść o Vivian, dziewczynie do towarzystwa, która spotyka bogatego, samotnego adwokata Edwarda (w tej roli charyzmatyczny Richard Gere). Zamożny mężczyzna, widząc perspektywę ciekawie spędzonego czasu, prosi Vivian o zostanie z nim przez tydzień, za który sowicie ją wynagrodzi. W tym czasie, długie rozmowy i wspólne chwile, przeradzają się w silne uczucie. W filmie zderzają się dwa zupełnie inne światy, w których żyją bohaterowie. Ich połączenie na ekranie daje mieszankę zabawy, śmiesznych sytuacji i ciekawych dialogów. Kto nie widział - koniecznie powinien nadrobić tę pozycję!  

Zobacz również:

mat.pras.

“Uciekająca Panna Młoda”, reż. Garry Marshall

9 lat po niekwestionowanym sukcesie “Pretty Women” urzekający duet Roberts - Gere wracają z powrotem na plan zdjęciowy, by zagrać w rozczulającej komedii romantycznej o niezdecydowanej pannie młodej. Meggie (w tej roli Julia Roberts) zostaje namierzona przez nowojorskiego dziennikarza Ike’a (Richard Gere). Postanawia on opisać w gazecie historię dziewczyny z małego miasteczka, gdy ta kolejny raz porzuca na ślubnym kobiercu swojego niedoszłego, trzeciego już, męża. Ike, przeprowadzając wywiad z uroczą Maggie poznaje jej losy i, jak możemy się domyśleć, przepada bez reszty w uczuciu do kobiety. Film tak przyjemny, że jego seans jest zawsze doskonałym pomysłem. Zabawny, lekki, świeży - idealny na wspólny wieczór z popcornem!

mat.pras.

“Powrót Bena”, reż. Peter Hedges

Najnowsza pozycja z Julią Roberts w roli głównej w zestawieniu. Tym razem wciela się ona w matkę wychowującą uzależnionego od narkotyków syna, tytułowego Bena. Gdy ten zjawia się pod drzwiami Holly (w tej roli nasza bohaterka), mimo że powinien przebywać na odwyku, stęskniona matka przyjmuje dziecko do domu. Choć liczy, że tym razem syn pozostanie daleki od używek, kolejne 24 godziny przynoszą jej rollercoaster wydarzeń i emocji. Film z gatunku dramatu, w którym widzimy obraz cierpienia rodzin dotkniętych przez uzależnienia oraz siły matczynej miłości. Julia Roberts, jak zawsze, odnajduje się doskonale w roli odpowiedzialnej, kochającej matki. To film poruszający bardzo ważne tematy, które nadal nie wybrzmiewają zbyt głośno. 

mat.pras.

Jeśli nadal nie zdecydowaliście się, co obejrzeć w jeden z weekendowych wieczorów, te propozycje to strzały w 10! Rozsiądźcie się wygodnie przed telewizorami i odpalcie jedną z powyższych pozycji - każda z nich będzie doskonałym wyborem, bo na ekranie zobaczycie Julię Roberts! :)

Zobacz też: Najlepsze filmy na wieczór - 15 propozycji ->>