Gdy w grę wchodzi pielęgnacja, Koreanki są wymagające. Aby zaspokoić ich potrzeby, firmy kosmetyczne co chwila proponują przełomowe nowości. Ty też z pewnością je pokochasz!

1. Koreańskie kosmetyki dają superochronę

Zanieczyszczenie powietrza w Seulu jest bardzo wysokie. Nic dziwnego, ze Koreanki maja obsesję na punkcie ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, a koreańskie kosmetyki wprost napakowane są najskuteczniejszymi antyoksydantami. Genialnie się sprawdzają, gdy chcesz zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem słońca, smogu czy klimatyzacji.

2. Dobre dla wrażliwców

Większość Koreanek ma wrażliwa cerę. Właśnie dlatego tamtejsze firmy opracowują formuły kosmetyków tak, aby były jednocześnie niesamowicie skuteczne i delikatne dla skóry. Jeżeli więc twoja jest kapryśna, to właśnie w ofercie firm z Korei możesz znaleźć produkty, które ją ukoją.

3. Ciekawe formuły koreańskich kosmetyków

To z Korei wywodzą się np. kremy BB z aplikatorem w poduszeczce czy maski do stosowania na noc. Niedługo zaś będzie głośno o maskach w płynie, którymi spryskujesz twarz na piętnaście sekund, żeby już po chwili cieszyć się nieskazitelną cerą. Idealne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych!

4. Egzotyczne składniki

Substancje aktywne zawarte w koreańskich kosmetykach pochodzą z surowców, których upiększające właściwości znane są w Azji od setek lat. Znajdziesz tu np. wyciąg z żen-szenia, który rewelacyjnie detoksyfikuje skórę, czy ze śluzu ślimaka o tak intensywnym działaniu wygładzającym, że jest w stanie zniwelować nawet blizny potrądzikowe!

5. Koreańskie kosmetyki wyglądają jak zabawki!

Koreanki kochają swoje kosmetyki także za ich słodkie opakowania. Dzięki temu pielęgnacja to dla nich nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Sprawdź sama, jak fajnie stosuje się takie produkty. Nawet jeśli wstałaś lewą nogą, twój humor błyskawicznie się poprawi, gdy sięgniesz po krem w formie ciasteczka, banana, króliczka czy misia pandy.