[Artykuł promocyjny]

Coraz częściej to nie niska cena jest głównym wyznacznikiem, pod wpływem którego wybieramy produkt. Jeśli chcesz dokonywać zakupów, które będą racjonalne, a wybierane przez Ciebie produkty i usługi będą najlepszym odniesieniem jakości do ceny, sprawdź koniecznie jak stać się smart shopperem!

Internet najlepszym sprzymierzeńcem

Za pośrednictwem Internetu z łatwością sprawdzisz oraz przeanalizujesz różne oferty. Dany produkt może być bardzo zróżnicowany cenowo – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Istnieją wygodne porównywarki, które pozwolą Ci na szybkie i sprawne sprawdzenie cen w różnych sklepach oraz wybranie najlepszej oferty. Dodatkowym atutem tych platform jest możliwość pobrania wersji mobilnych. Mając dostęp do nich poprzez smartfon czy tablet, możesz z łatwością przeglądać oferty nawet będąc w sklepie, nie poświęcając na to wcześniej sporej ilości czasu.

Czytaj etykiety i nie daj się oszukać

Pamiętaj, że 100% naturalny sok nie musi taki być, a w przypadku produktów „light” często zamienia się tylko cukier na inny słodzik. Etykiety i składy nie mogą jednak kłamać, dlatego warto poświęcić trochę czasu, by się z nimi zapoznać. Smart shopping zakłada analizę nie tylko na poziomie cenowym, ale również składu produktów (niezależnie, czy to żywność, czy produkty kosmetyczne). Dokładne zapoznanie się z etykietą pozwoli Ci na wybranie artykułów o najlepszym stosunku jakości do ceny. W przypadku elektroniki lub sprzętów AGD, zapoznaj się z dokładnymi opisami, dzięki którym wybierzesz sprzęt odpowiadający Twoim potrzebom. Często nie warto decydować się na „full opcję” oferującą mnóstwo funkcji, których nigdy nie użyjesz. Wybierając nieco mniej wyposażoną wersję, często możesz dostać produkt wykonany z lepszej jakości, trwalszych materiałów.

Zapoznaj się z opiniami

W opisie danego produktu nigdy nie znajdziesz wzmianki o różnych mankamentach i wadach w użytkowaniu. Sprawdzenie opinii użytkowników nie zajmie Ci dużo czasu, a możesz ustrzec się przed - kolokwialnie mówiąc - „niezłym bublem”. Szukając produktu idealnego, możesz sprawdzić także rankingi, które dadzą Ci możliwość porównania wybranego artykułu do reszty ofert z danego segmentu rynku. W niemal każdym obszarze rynku nowe produkty pojawiają się w zawrotnym tempie i ciężko nadążyć za zmianami. Co więcej, za pośrednictwem wyżej wspomnianych portali porównujących ceny, możesz także od razu zapoznać się z opiniami osób, które produkt ten już kupiły.

Wybrałeś już produkt? Sprawdź również rabaty

Jeżeli wiesz już co chcesz kupić, sprawdź strony z kodami rabatowymi, np. serwisAleRabat z obowiązującymi aktualnie akcjami. Być może, w sklepie, gdzie produkt jest nieco droższy, w najbliższych dniach będzie darmowa przesyłka lub inny bonus. Smart shopper często decyduje się także na newslettery, które nie są już traktowane jak spam, a jako bieżąca informacja na temat zniżek. Masz swój ulubiony sklep odzieżowy? Prawdopodobnie prowadzi on karty lojalnościowe, które zazwyczaj uprawniają do dodatkowych rabatów.

Poświęć swój czas

Stając się smart shopperem, decydujesz się na inwestowanie swojego czasu w poszukiwania. Nie musisz bać się jednak, że zajmie Ci to sporo cennego czasu, który wolałbyś poświęcić rozrywce. Dzięki mobilnym rozwiązaniom możesz zrobić to w drodze do sklepu, czy w trakcie dojazdu do pracy tramwajem. Po kilku „sprytnych” zakupach znajdziesz już swoje ulubione platformy i sprawdzone sposoby, dzięki którym zajmie Ci to zaledwie kilka minut. Analiza rynku nie jest niczym skomplikowanym, jeśli posługujesz się gotowymi narzędziami. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, by podjąć racjonalną decyzję najlepszą dla Ciebie i Twojej kieszeni.

Korzyści z smart shoppingu jest wiele. Dzięki racjonalnemu podejmowaniu decyzji zakupowych, wydasz swoje pieniądze na dobrej jakości produkty, które nie zawiodą Cię po kilku dniach lub miesiącach użytkowania. Na końcu procesu zawsze czeka satysfakcja zarówno z produktu, jak i zaoszczędzonych pieniędzy, które możesz spożytkować w inny sposób. Warto pamiętać, że wykorzystując techniki „smart” możesz także szukać usług. Sprawdzać restauracje, oferty wakacyjne czy wybrać najlepszego fryzjera. Ogromny rynek kusi z każdej strony najróżniejszymi produktami i promocjami. Warto jednak czytać ze zrozumieniem i być świadomym konsumentem, by nie dać się złapać na haczyk.