Przesadzanie kwiatów

Kontakt z przyrodą jest utrudniony, dlatego nawet przesadzanie domowych roślin może przynieść kojący i uspokajający efekt w tych trudnych czasach.  Przesadzanie, podcinanie czy wysiewanie kwiatów, warzyw czy ziół do doniczek balkonowych i tarasowych świetny  sposób na zminimalizowanie stresu związanego z pandemią, a także pretekst do spędzenia chociaż chwili na świeżym, wiosennym powietrzu.

Generalne porządki

Jeżeli nie masz pomysłu jak zachęcić się do ruchu i ćwiczeń, posprzątaj swój dom czy mieszkanie! Generalne porządki nie tylko sprawią, że zyskasz czystą i dogłębnie wyczyszczoną przestrzeń, ale przy okazji zapewnisz sobie niezbędną dawkę ruchu. Takie wielki sprzątanie możesz połączyć z segregacją niepotrzebnych ubrań i przedmiotów, którą bądźmy szczere, każdy odkłada w czasie. Możesz przygotować duże pudełka lub torby, w zależności od tego co już masz w domu i odkładaj do nich niepotrzebne rzeczy.

Układanie książek

Jest to czasochłonne zadanie, dlatego pozwoli nie tylko oderwać myśli od obecnej sytuacji, ale przy okazji możemy zyskać nową aranżację w domowej biblioteczce lub na półce z przeróżnymi różnościami. Jeżeli masz półkę z książkami, możesz ułożyć je alfabetycznie, tematycznie lub na przykład kolorystycznie. Taki przegląd biblioteczki jest nie tylko świetnym sposobem na zdecydowanie, których pozycji możemy się pozbyć (oddając przyjaciołom lub do biblioteki), ale przy okazji możemy odkryć, czego jeszcze nie czytaliśmy. Zyskamy wtedy odrestaurowaną biblioteczkę oraz nowe zajęcie – przeczytanie znalezionej książki.

Domowy recykling

Pobyt w domu to idealna okazja do zgłębienia tematu recyklingu oraz zero waste. Domowe zajęcia z przerabiania opakowań to świetny sposób na zajęcie czasu dzieciom. My również możemy znaleźć zastosowanie dla starych przedmiotów, internet aż kipi od ciekawych pomysłów.

Mini remont

Jeżeli od miesięcy planowałaś przemalowanie przedpokoju lub sypialni, a materiały czekają gdzieś na dnie szafy, to teraz jest idealny moment, żeby zabrać się do małego remontu! Będzie to nie tylko świetny sposób na odrobinę ruchu, ale przy okazji zmienimy przestrzeń w której spędzamy bardzo dużo czasu. Jeżeli nie chcesz przemalować pokoi, może chciałaś zawiesić ramkę na ścianie lub przestawić meble w salonie. Każda wprowadzona zmiana będzie wydawała się naprawdę ogromną przez ilość czasu spędzanego w domu.