Olej marula: godny następca olejku kokosowego

Olej marula został ogłoszony następcą bijącego rekordy popularności oleju kokosowego. W swoim działaniu jest nieco podobny do oleju arganowego, choć charakteryzuje się znacznie delikatniejszym zapachem. Dzięki dużej zawartości kwasu oleinowego jest też znacznie lżejszy. Każdy z nich możesz zastosować zarówno do pielęgnacji ciała, jak i włosów. Warto jednak zwrócić uwagę na niesamowite właściwości oleju marula w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

olej marula
Shutterstock

Przeciwstarzeniowe właściwości oleju marula

  1. Olej marula ma silne działanie antyoksydacyjne. Zwalcza wolne rodniki, które są posądzane o przyspieszanie procesu starzenia się skóry.
  2. Nie bez znaczenia dla cery jest fakt, że olejek marula wbudowuje się w strukturę skóry.
  3. Wzmacnia warstwę lipidową, która jest najważniejszą barierą ochronną skóry. Zaburzanie w jej obrębie skutkują przedwczesnym starzeniem się, powstawaniem przebarwień oraz utratą nawilżenia i elastyczności cery.
  4. Łagodzi stany zapalne skóry, które pojawiają się nie tylko przy cerze trądzikowej, ale chociażby wtedy, gdy zostaje naruszona warszawa lipidowa skóry. Dzieje się tak na skutek zbyt częstego używania peelingów czy kosmetyków na bazie alkoholu.
  5. Olej marula chroni przed rozkładem kolagenu. Na skutek ubytku tego białka pojawiają się zmarszczki, a skóra zaczyna się starzeć.