1. Kolor i kształt

Lubimy ładne rzeczy, dlatego pierwsze na co wracamy uwagę to kolor i design samochodu.
W ofercie ŠKODY dostępna jest szeroka paleta kolorystyczna. Jaki kolor jest najbardziej pożądany? Czy kolorystyka we wnętrzu auta może wpłynąć na komfort naszej podróży?
Wśród kierowców ŠKODY najchętniej wybierane są różne odcienie i połączenia klasycznej czerni i bieli.
Ale ŠKODA oferuje wachlarz aż 15 barw podstawowych, które dla wszystkich modeli pojazdów tworzą 67 kombinacji kolorystycznych. I choć klienci najchętniej stawiają na bezpieczne, dobrze znane kolory, warto pamiętać o tym jak wiele może zmienić odpowiedni dobór lakieru.

Okazuje się, że kolorystyka ma istotny wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i na odczuwanie temperatury we wnętrzu samochodu. Według przeprowadzonych badań, pasażerowie podróżujący w czasie upałów w samochodach z wyposażeniem wnętrza w tzw. „zimnych” kolorach, czyli np. w kolorze zielonym czy niebieskim, w mniejszym stopniu odczuwają potrzebę obniżenia temperatury w samochodzie. Z kolei wyposażenie wnętrza w kolorach żółtym czy czerwonym sprawiają, że rzadziej decydujemy się na zwiększenie temperatury w samochodzie. W modelach SUPERB, OCTAVIA, KODIAQ i KAROQ, dzięki zastosowaniu oświetlenia ambiente, możliwa jest zmiana barwy oświetlenia we wnętrzu pojazdu na jeden z dziesięciu dostępnych kolorów.

Także design to często jeden z ważniejszych powodów, dla których decydujemy się na zakup samochodu.
Opływowe linie, proporcjonalna sylwetka auta, reflektory w technologii LED sprawiają, że samochód się wyróżnia.

Zmiany, które ŠKODA poczyniła w ostatnich latach w dziedzinie designu miały charakter ciągły. Początkowo celem jaki postawili sobie designerzy było wyeksponowanie funkcjonalności samochodu poprzez prostą sylwetkę i wnętrze aut. W następnej kolejności uwypuklono kontury i kryształowe elementy bryły aut, aby podkreślić ich charakter. Obecny design jest dużo bardziej dynamiczny i emocjonalny.
Na cechy nowego designu mają wpływ również wykorzystywane materiały. Tapicerki – skórzane lub wykonane z wysokiej jakości materiału Suedii – wyróżniają się kontrastującym szwem. Materiałowe elementy zastosowano również przy wykończeniu deski rozdzielczej i wewnętrznej części drzwi, które w nowych samochodach ŠKODY pokrywać będzie ziarnista powierzchnia, wzorowana na strukturze kryształów.

2. Wygoda

Druga rzecz, na którą kobiety bardzo zwracają uwagę, to wnętrze samochodu i udogodnienia, takie jak podręczne schowki, uchwyty itp.
Rozwiązania Simply Clever w modelach Skody, choć mogą wydawać się proste, pomagają nam mierzyć się z nimi na co dzień – dzięki nim nie musimy szukać drobiazgów po zakamarkach, trzymać butelek z napojami w nieodpowiednich miejscach lub martwić się, czy bilet parkingowy ułożyliśmy za szybą tak, by był widoczny.
Uwagę zwraca rewelacyjny system wygodnych rozwiązań i schowków, m.in. schowek na parasol, uchwyt na torebkę, telefon czy kubki, uchwyt multimedialny, kieszenie na oparciach foteli, pojemnik na odpadki, skrobaczka do szyb ukryta we wlewie paliwa. Dzięki temu wszystko co najpotrzebniejsze jest zawsze pod ręką.
Są też składane stoliki, dzięki czemu dzieci mogą grać w gry, a dorośli pracować. Stolik wygodnie pomieści laptopa, dzięki czemu można stworzyć z tyłu w samochodzie mobilne biuro.

3. Bagażnik

Dla zabieganej kobiety bardzo ważny jest tez bagażnik, a Skoda ma sporo do zaoferowania: składana i obniżana półka bagażnika, elastyczna przestrzeń bagażnika, uchwyty, zestaw siatek, elementy transportowe, dwustronna wykładzina w bagażniku, siatka oddzielająca przestrzeń bagażową. I na koniec otwieranie i zamykania klapy bagażnika nogą na czujkę (przydane w momencie noszenia dużej ilości rzeczy).

4. Technologia

Kobiety lubią wszelkiego typu udogodnienia technologiczne, które pomogą im w czasie jazdy lub rozwiążą problemy.
W skodzie takich smaczków jest wiele.

ŠKODA Connect
To usługa online, która pozwala w pełni wykorzystać każdy dzień.
To m.in. informacje u ruchu i korkach, o stacjach benzynowych (najbliższe, podane ceny paliwa), informacje o miejskich parkingach (godziny otwarcia, ilość wolnych miejsc), informacje o pogodzie, głosowe wyszukiwanie restauracji czy hoteli w pobliżu.

CARE CONNECT
Zdalny dostęp to zupełnie nowy sposób komunikowania się z samochodem poprzez połączenie auta ze smartfonem. Można używać telefonu do sterowania samochodem i odbierania powiadomień o jego stanie. Ta usługa Care Connect jest okresowo odnawialna i kompatybilna z większością systemów multimedialnych.

Przy pomocy aplikacji można też sprawdzić, czy zamknęłyśmy samochód, bez konieczności wychodzenia z domu.

A co powiecie na ogrzewanie postojowe? Za pomocą aplikacji można aktywować ogrzewanie postojowe na określony czas przed przyjściem do samochodu. Dzięki temu zimą, rano wchodzisz do samochodu już nagrzanego.

A jeśli nie pamiętasz, gdzie zaparkowałaś swoje auto, system Skoda Connect przekaże dane o pozycji GPS. A może pamiętasz, gdzie zaparkowałaś, ale nie możesz go odnaleźć w tłumie innych pojazdów, np. na wielkim parkingu? Wyciągnij smartfon i użyj funkcji Zatrąb i Mrugnij a samochód sam pokaże gdzie jest. Usługa działa w odległości 500 m od samochodu.

5. Bezpieczeństwo.

Ostatnia, ale chyba najważniejsza cecha, na którą zwracają uwagę kobiety wybierając samochód, to bezpieczeństwo.

W ŠKODZIE jednym z priorytetów jest zaoferowanie kierowcy i pasażerom pasażerów maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Właśnie dlatego modele ŠKODA wyposażone są w najbardziej zaawansowane systemy skutecznie wspierające na drodze i chroniące pasażerów w razie wypadku, a nawet aktywnie zapobiegające kolizjom.

Traffic Sign Recognition podczas jazdy odczytuje znaki drogowe i na bieżąco wyświetla je na ekranie komputera pokładowego.
System Blind Spot Detection monitoruje tak zwane martwe pole, sygnalizując obecność innego pojazdu na sąsiednim pasie ruchu.
Traffic Jam Assist - jej zadaniem jest samodzielne pełzanie w korku przy prędkościach poniżej 60 km/h.
Front Assist to system bezpieczeństwa, który w obliczu nieuniknionej kolizji aktywuje hamulce, by zminimalizować konsekwencje. System wykrywa również pieszych na ulicy, którzy próbują przeciąć drogę samochodu.
Lane Assist to zaawansowany system bezpieczeństwa, ostrzegający kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także mogący samodzielnie korygować tor jazdy przez krótki czas. Kiedy samochód zbliża się do krawędzi pasa ruchu, wyznaczonej namalowanymi pasami , a kierowca nie włącza kierunkowskazu, Lane Assist przekazuje impuls do układu kierowniczego. Ten wykonuje delikatny ruch kierownicą, dzięki któremu samochód powraca na właściwy pas ruchu.

Więcej o bezpiecznych rozwiązaniach przeczytaj tutaj ->>