Zobacz poniżej subiektywny ranking seriali na Netflix, które spodobają się kobietom.

Bridgertonowie

Bridgertonów pokochały miliony widzów na całym świecie. Na czym polega fenomen tego serialu? Po pierwsze to film kostiumowy, a nic nas tak nie cieszy jak bajka, której akcja rozgrywa się w pięknych pałacowych wnętrzach, a bohaterzy noszą piękne kostiumy i przebierają się po 3 razy dziennie. Twórcy przenoszą nas w świat początku XIX wieku. Londyn czasów regencji to bale, intrygi i miłości, te dozwolone, ale i te zakazane. Nic dziwnego, że serial spodobał się miłośniczkom Jane Austen. Chociaż trzeba przyznać, że świat Bridgertonów w wielu miejscach snuję opowieść tam, gdzie najsłynniejsza angielska pisarka romansów stawiała kropkę. Wędrujemy przez alkowy arystokracji, zaglądamy do domu schadzek, buduarów artystek operowych. Jest też Kopciuszek – piękna, acz bardzo bogata Daphne, którą rodzina wystawia na sprzedaż, tzn. szuka jej odpowiednio majętnego i ustosunkowanego męża. Ale pannica ma własne zdanie na ten temat i nie sprzeda się tanio. Jest też Simon, książę piękny jak z bajki z zaszarganą reputacją, który ucieka przed mariażem. Tych dwoje otacza tłum kolorowych przedstawicieli arystokracji. Dobra wiadomość dla miłośników Bridgertonów: będzie ciąg dalszy. A to za sprawą Julia Quinn, amerykańskiej pisarki po Harwardzie. To ona zafascynowana historią Anglii, napisała już ponad 30 romansów historycznych, aż dziewięć poświęciła Bridgertonom.


New Amsterdam

Pełna zgoda! Ten serial ogląda się łatwo i przyjemnie dzięki postaci Maxa Goodwina, lekarza i dyrektora medycznego szpitala New Amsterdam w Nowym Jorku. Serial jest pewniakiem, bo historie, których akcja rozgrywa się w szpitalu mają stałą i wierną rzeszę wielbicieli. W roli doktora magaprzystojny Ryan Eggold (warto zapamiętać tego aktora, ma 36 lat, wcześniej zagrał we wszystkich sezonach „Czarnej listy”). Pan doktor ma wokół siebie wianuszek silnych i odważnych kobiet jak np. lekarki Helen Sharpe i Lauren Bloom, czy asystentka Dora. Każdy odcinek to codzienność w największym i najstarszym publicznym szpitalu Ameryki. Takie skrzyżowanie „Ostrego dyżuru” z „Doktorem Housem”. A Ryan Eggold depcze po piętach George’owi Clooneyowi i Hugh Lurie.

Zobacz również:


Firefly Lane

Momentami wkurzająca, momentami wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch zwykłych kobiet. Tully i Kate poznały się jako nastolatki, w szkole zaczęła się ich przyjaźń na dobre i na złe. Pozornie różniło je wszystko. A co połączyło? Pewna tajemnica. Śledzimy 30 lat z życia obu kobiet, ich wzloty i upadki, z przewagą na upadki. Wyszło porządnie skrojone kino obyczajowe, za którym stoi aktorka Katherine Heigl – zagrała Tully i została producentka serialu. W roli Kate - Sarah Chalke. Kto czuje niedosyt może sięgnąć po powieść Kristin Hannah pod tym samym tytułem.


Crash Landing on You

Współczesne koreańskie love story. Seriali koreańskiej produkcji Netflix ma w ofercie mnóstwo! Ten wyróżnia się nie tylko baśniową fabułą, ale porusza kwestię trudną, raczej we współczesnych filmach przemilczaną - podziału Korei na dwa obce sobie państwa. Serial gwarantuje szczęśliwego zakończenia. To historia dziewczyny i chłopaka, którzy mieli pecha, bo urodzili się po dwóch stronach równoleżnika 38. Yoom Se-ri jest bogatą bizneswoman z Korei Południowej. Ri Jeong-hyeok to dowódca oddziału pograniczników w Korei Północnej. Ona jest miłośniczką lotów na paralotni, on we wcześniejszym życiu był zdolnym pianistą. Gdy tornado spycha jej lotnię na północ, jest przekonana, że wylądowała gdzieś w przygranicznym lesie. Tak, wylądowała, tylko ten las jest po drugiej stronie granicy. Ri Jeong-hyeok zamiast oddać Yoom Se-ri w ręce odpowiednich władz, ukrywa niefortunną miłośniczkę lotów w swoim domu, rozpowiadając, że jest jego narzeczoną. Sprawa komplikuje się, gdy do przygranicznej wioski przybywa prawdziwa narzeczona. W serialu zagrała para najpopularniejszych aktorów koreańskich Hyun Bin i Soo Ye-jin. Warto obejrzeć chociażby ze względu na znakomitą ścieżkę dźwiękową.


Miłość i anarchia

Zabawne kino obyczajowe ze Szwecji. Sofie jest kobietą sukcesu, niezależną konsultantką, żoną i matką. Właśnie dostaje nowe zlecenie – ma postawić na nogi stare szacowne, lecz podupadające wydawnictwo książkowe. Nową pracę zaczyna od wpadki. W sytuacji intymnej przyłapuje ją młody informatyk Max. I staje się przyczyną jej kłopotów, gdyż zaczyna ją szantażować. Ten niefortunny początek znajomości rozwija się w grę, którą para zaczyna między sobą prowadzić. Początkowo niewinna zabawa, przekracza kolejne granice i staje się niebezpieczna. Sofie i Max wciągają w nią niczego nieświadomych pracowników wydawnictwa. A rozgrywki, coraz bardziej wyrafinowane, prowadzą firmę na skraj bankructwa.