1. Zacznij od dopasowania bielizny

Choć jej nie widać, to właśnie od niej zależy jak ubranie będzie się układać na twojej sylwetce. Odpowiednio dobrany biustonosz powinien delikatnie podnosić duże piersi, a małym nadawać pełniejszy kształt - dzięki temu bluzki i koszule będą dobrze leżeć. Jeśli chcesz, żeby sukienka ładnie się układała spraw sobie halkę albo body. Na specjalne okazje wybierz bieliznę modelującą, która wysmukli sylwetkę, delikatnie podniesie pośladki i spłaszczy brzuch.

2. Dobierz strój do sylwetki

Przede wszystkim postaw na odpowiedni rozmiar. Ubrania nie mogą być ani za duże, ani za małe - tylko takie, które są dopasowane do twojej sylwetki będą dobrze leżeć. Zbyt luźne ciuchy będą na tobie wisiały, optycznie dodając kilogramów. Z kolei zbyt ciasne będą się nieestetycznie zwijać i rozchodzić, podkreślając wałeczki. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaki rozmiar nosisz, wybierz kroje, które są blisko ciała, ale nie opinają. Jeśli masz szerokie biodra, wybieraj spódnice i sukienki, które są dopasowane w talii i rozszerzają się ku dołowi. Przy dużym biuście zwróć uwagę na to, czy bluzka ma głębsze zaszewki.

3. Zawsze wyprasowane

Nic tak nie psuje stylizacji, jak pomięty materiał. Jest wielu zwolenników nieprasowania ubrań zdjętych z suszarki, my jednak stawiamy na jakość, więc prasujemy. A wyprasowana koszula, spodnie czy sukienka zawsze wygląda dobrze. Koniecznie zwracaj uwagę na metki i oznaczenia, jak można prasować daną tkaninę, bo chwila nieuwagi i możemy zniszczyć ubranie. Obecnie dostępne są żelazka parowe, które ogromnie ułatwiają prasowanie, bo można prasować w pionie i bezpiecznie dla tkaniny.

4. Tkanina ma znaczenie!

Zwłaszcza, gdy chcesz dodatkowo wysmuklić sylwetkę i optycznie ją wyszczuplić. Warto przed zakupem uważnie przestudiować metkę - najlepiej będą się układać tkaniny, które mają w składzie maksymalnie 5% syntetyków. Warto postawić na materiały z dodatkiem stretchu lub lycry - są one z reguły bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do sylwetki. Nie bez znaczenia jest też faktura - wyrazista, z drobnymi wypukłościami potrafi skutecznie zamaskować mankamenty sylwetki.

5. Zwróć uwagę na prawidłową postawę

Jeśli chodzisz przygarbiona, nawet najlepiej skrojone ubranie nie będzie na tobie dobrze wyglądać. Postaraj się więc wykształcić w sobie nawyk trzymania się prosto. Wyprostuj plecy ściągając łopatki, lekko unieś głowę i napnij pośladki. W utrzymaniu prawidłowej postawy pomogą ci mięśnie brzucha - wystarczy delikatnie go wciągnąć. Jeśli będziesz o tym pamiętać, w końcu wejdzie ci to w nawyk - i wyprostowana sylwetka będzie dla ciebie zupełnie naturalna.