Zrób piling piaskiem

Spacery brzegiem morza służą urodzie twoich stóp. Ziarenka piasku złuszczają zrogowaciały naskórek, sprawiając, że stopy stają się idealnie gładkie. – Ponieważ piasek przy okazji może wysuszać skórę, wieczorem koniecznie nałóż na stopy warstwę odżywczego kremu z dodatkiem mocznika – radzi Antonina Papiewska, stylistka paznokci z salonu Pardon
My French w Warszawie. 

Kap się w morzu dla urody

Czy wiesz, ze morskie kąpiele mogą wpływać na wygląd twojego ciała? – Słona woda morska jest bogata w mikroelementy
o specyficznym ciśnieniu osmotycznym, dzięki czemu korzystnie wpływa na skórę, działa antybakteryjnie i ułatwia gojenie
niewielkich stanów zapalnych – tłumaczy Wioletta Kaniewska, kosmetolog z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie. Jeśli
chcesz przeciwdziałać obrzękom i poprawić krążenie, spaceruj w wodzie sięgającej kostek. Jeśli woda będzie sięgała do połowy ud, spacerując, poprawisz dotlenienie tkanek i metabolizm komórek, a tym samym ujędrnisz skórę i zadziałasz antycellulitowo!

Korzystaj ze słońca

Tyle się słyszy o negatywnym działaniu słońca, ale warto też pamiętać o jego korzystnym wpływie na nasz organizm. – Terapia promieniami UV może być lekarstwem na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry czy bielactwo – mówi dr Iwona
Marycz-Langner, dermatolog z DermClinic w Warszawie. Pamiętaj jednak, że nie zwalnia cię to z obowiązku stosowania  filtrów. – Wystarczy kilka minut na słońcu dziennie, by problemy skórne się zmniejszyły – tłumaczy dr Marycz-Langner.

Shutterstock

Stosuj kremy z filtrem

Mamy nadzieje, ze do ochrony słonecznej nie trzeba cię przekonywać! Zwróć jednak uwagę, czy z równą sprawiedliwością traktujesz całe ciało. Wiadomo, twarz jest ważna, bo to na niej pojawiają się zmarszczki, ale równie istotne są szyja i dekolt. Żeby zaś plamy na dłoniach nie popsuły ci radości ze wspominania wakacji, spakuj do podręcznej torebki krem z filtrem SPF 50 i nakładaj go skrupulatnie co godzinę oraz po każdym myciu – zamiast zwykłego kremu do rak.

Słońce rozjaśnia włoski

Wykorzystaj działanie słońca, by rozjaśnić meszek nad górną wargą czy włoski na przedramionach. Przed wyjściem na
powietrze posmaruj je wodą utlenioną. Pół godziny wystarczy, by stały się jaśniejsze. Jeśli jednak wąsik jest bardzo ciemny i gruby, lepiej po prostu usuń go woskiem.