Pościel pachnąca kwiatami

Nie każdy lubi sztuczne zapachy płynów do płukania. Jeśli nie chcesz rezygnować z pachnącej pościeli, włóż do szafy bawełniane woreczki wypełnione suszonymi kwiatami lub ziołami. Podobny efekt uzyskasz z pomocą kłębka wełny nasączonego olejkami eterycznymi.

Jak myć szyby, by nie zostawić smug?

Na pewno znasz niejedno zastosowanie octu, które dalece wykracza poza kuchnię i gotowanie. Sprawdzi się również podczas mycia okien i luster. Jeśli chcesz uniknąć smug, spryskaj je na koniec wodą z octem i wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Podobnie zadziała sok z cytryny.

Śnieżnobiałe firanki

Przed praniem wypłucz firanki w letniej wodzie. Wyciśnij je i wymień wodę wsypując do niej torebkę proszku do pieczenia. Po 2-3 godzinach namaczania wypierz firany.

Jak szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie zabrudzonej kuchenki mikrofalowej może pochłonąć sporo czasu. Zadanie po raz kolejny ułatwi Ci ocet: wlej kilka łyżek do szklanki z wodą i wstaw do mikrofali. Gotuj przez około 5 minut. Po tym czasie rozpuszczony brud wystarczy wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Jak zlikwidować rysy na meblach?

Zadrapanie wypełnij wazeliną kosmetyczną i zostaw na 24 godziny. Po tym czasie usuń nadmiar kosmetyku papierowym ręcznikiem. Powierzchnię mebla przetrzyj ścierką.

Jak wykorzystać suche ziarna ryżu? Zobacz 3 właściwości ryżu, o których nie wiedziałaś!