Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

To jeden z najchętniej wybieranych przedślubnych zabiegów upiększających. I nic dziwnego – bo dzięki niemu zyskujesz rzęsy, jakich nie zapewni ci żadna maskara. Długie, ciemne, gęste i naturalnie podkręcone dają wyrazisty, ale jednocześnie naturalny efekt, który utrzymuje się nawet do miesiąca. Na czym polega zabieg? Do każdej naturalnej rzęsy doklejana jest jedna lub kilka syntetycznych – odpowiednio dłuższych i grubszych. W trakcie jednego zabiegu wykorzystuje się ich nawet kilkaset! Dzięki temu oko zyskuje bardzo wyrazistą, równomierną oprawę. Doklejone rzęsy utrzymują się najczęściej przez 2-3 tygodnie, potem stopniowo wypadają. Aby utrzymać je w czystości codziennie przemyj je wodą, a następnie rozczesz suchą, czystą szczoteczką. Nie malujemy ich i nie zmywamy za pomocą wacików. Nie używamy też żadnych mleczek ani innych preparatów do demakijażu.

 - Pannom młodym z reguły polecamy przedłużanie rzęs metodą 1:1 – do każdej rzęsy jest przyklejany jeden sztuczny włosek. – mówi Aleksandra Wąsik, właścicielka i główny szkoleniowiec w Fashion Brows. - Wykonuje się także zagęszczania 2:1, jednak dwa sztuczne włoski przyklejone do jednej, naturalnej rzęsy, mogą ją obciążyć, a efekt może być przerysowany, co sprawi, że zamiast pięknego wachlarza, powieka wydaje się ciężka, a oko ledwie widoczne. Metoda 2:1 może się sprawdzić w przypadku bardzo grubych rzęs.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? Zaplanuj go 2-3 tygodnie przed ślubem i umów się na uzupełnienie w ostatnim tygodniu przed uroczystością.  

Wybielanie zębów

Olśniewający uśmiech to marzenie wielu dziewczyn wychodzących za mąż. Zwłaszcza, że tego dnia z reguły nie brakuje okazji do tego, by pokazać zęby, a przebarwienia i osad nie będą wyglądać korzystnie w zestawieniu z białą suknią . Nie mówiąc już o tym, że twój uśmiech zostanie uwieczniony na setkach zdjęć. Jeśli twoje zęby nie są naturalnie białe, warto zawczasu o nie zadbać. Dla uzyskania efektu delikatnego wybielenia, czasami wystarczy tylko usunąć kamień i wykonać piaskowanie. To dobry sposób na pozbycie się powierzchniowych przebarwień od kawy, herbaty i innych barwiących produktów spożywczych. Można też spróbować domowych metod wybielania zębów. Najlepszy i najbardziej trwały efekt zapewni ci jednak zabieg u dentysty. Aby go wykonać twoje zęby muszą być oczyszczone z kamienia i wyleczone ze wszystkich ubytków. Jak przebiega wybielanie? Dentysta najpierw zabezpiecza usta i dziąsła, a następnie nakłada na zęby preparat wybielający. Następnie rozpoczyna się naświetlanie specjalną lampą w krótkich seriach po kilka minut. Po zabiegu należy bezwzględnie utrzymać białą dietę, co oznacza, że przed minimum dwa tygodnie wyłączamy z diety produkty barwiące: kawę, herbatę, kolorowe warzywa i owoce, wino, czerwone mięso. Dozwolone są produkty mleczne i nabiał, jasne owoce (np. banany, białe winogrona), białe warzywa, białe pieczywo, drób i ryby.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? Zaplanuj wybielanie 2-3 tygodnie przed ślubem, biorąc pod uwagę zalecenia dotyczące białej diety.

panna-młoda-makijaż
Shutterstock

Depilacja laserowa

Wymaga czasu, odpowiedniego zaplanowania i poniesienia nieco większych kosztów niż przy innych metodach depilacji. Ale to inwestycja, którą będziesz doceniać jeszcze długo po ślubie. Gładka skóra przez cały czas to marzenie każdej z nas – a ślub jest doskonałym pretekstem by zrobić coś dla siebie. Dodatkowo, decydując się na laser, unikniesz podrażnień i wrastających włosków, których wolałabyś nie oglądać tuż przed ślubem. Aby uzyskać trwały efekt, należy przeprowadzić serię około 4 – 6 zabiegów. Ich ostateczna ilość jest indywidualną kwestią, uwarunkowaną zmianami hormonalnymi jakie zachodzą w naszym organizmie. Dlatego depilację laserową należy zaplanować w czasie, najlepiej w około miesięcznych odstępach pomiędzy kolejnymi zabiegami. Jak się przygotować do depilacji?

- Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić włoski z miejsca zabiegowego. Skóra nie może być  świeżo opalona i najlepiej wykonać zabieg nie wcześniej jak 4 tygodnie od ostatniego opalania – mówi specjalista z salonu Epi Laser. - Na zabieg należy przyjść z czystą i nie balsamowaną skórą. Bardzo ważne jest by 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem nie stosować  balsamów brązujących oraz samoopalaczy. Należy też unikać leków i innych preparatów światłoczułych.

Jak wygląda zabieg? Specjalista najpierw wykonuje pomiar melaniny w skórze i dobiera optymalne parametry zabiegowe. Sprawdza reakcję skóry i informuje klienta jak będzie zachowywać się skóra po zabiegu i kiedy może się spodziewać pierwszych efektów. Po dokładnym naświetleniu całego obszaru zabiegowego laserem kosmetolog nakłada na skórę krem łagodzący. Najlepsze efekty można uzyskać u osób z jasną skórą i ciemnym owłosieniem.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? Na pierwszą serię najlepiej umówić się minimum pół roku przed ślubem. Weź też pod uwagę sezonowość zabiegów laserowych – są one wykonywane tylko od jesieni do wiosny, więc jeśli planujesz ślub w chłodniejszych miesiącach, o depilacji powinnaś pomyśleć rok wcześniej.

Zabieg bankietowy

Pod tą popularną nazwą można znaleźć cały wachlarz usług - najczęściej jednak są to zabiegi, którym przyświeca jeden cel: błyskawiczne dotlenienie, oczyszczenie i wygładzenie skóry tuż przed wielkim dniem. Najczęściej składa się z peelingu enzymatycznego, relaksującego masażu twarzy i maski nawilżająco-regenerującej. W trakcie zabiegu wykorzystuje się preparaty z substancjami aktywnymi i witaminami (np. witaminą C), a rytuał zamyka nałożenie serum lub kremu odżywczego. Efekt? Oczyszczona, rozjaśniona i solidnie dotleniona skóra, która jest dobrze przygotowana pod makijaż ślubny.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?- Idealny termin to dwa, trzy dni przed ślubem, ale tylko wówczas, gdy już wykonywaliśmy wcześniej zabieg i znamy reakcję skóry - mówi specjalista z salonu Epi Laser. - Zabiegi bankietowe są z reguły nieinwazyjne, jednak u osób z wrażliwą skórą może się zdarzyć, że wystąpi podrażnienie. Jeśli robimy zabieg pierwszy raz i nie wiemy, jak zachowa się skóra, lepiej zaplanować go przynajmniej na tydzień przed ślubem.

panna-młoda
Shutterstock

W ostatnim tygodniu przed ślubem:

  • idź na manicure i pedicure hybrydowy
  • zrób hennę brwi
  • dzień przed nie wykonuj żadnych inwazyjnych peelingów ani maseczek na twarz
  • wieczorem nałóż maskę na płachcie z kwasem hialuronowym – odświeży i rozświetli skórę, dzięki czemu makijaż ślubny będzie bardziej trwały.

--

Zobacz też: Organizacja wesela krok po kroku >>>

6 zabiegów pielęgnacyjnych, które warto wykonać przed urlopem >>>