Oto 6 największych wrogów pięknej szyi ->>

Zmarszczki na szyi – jak im zapobiec? 

1. Masaż szyi

Medycyna estetyczna wciąż jeszcze nie radzi sobie ze zmarszczkami szyi. Najlepszym sposobem pozostaje masaż. Możesz wykonać go sama w domu. Zajmie Ci to tylko 3 minuty. Przeprowadzaj go wieczorem, z użyciem dużej ilości olejków – dla lepszego poślizgu, ale też by skóra mogła wchłonąć zawarte w nich substancje czynne. 

2. Joga szyi

Jogę szyi najlepiej zacząć od krótkiego masażu z użyciem olejku. Obejmij szyję tuż nad obojczykami całymi dłońmi z odwiedzionymi kciukami i masuj ku górze (nigdy odwrotnie!), aż do linii żuchwy. Powtórz 10 razy.

Potem przejdź do ćwiczenia: unieś wysoko brodę i zrób w kierunku sufitu 10 całusów z „dzióbkiem”. Poczuj napięcie na szyi i pod brodą. Powtórz z głową na boki, w każdą stronę, także po 10 razy. 

3. Kremy do szyi

Skóra na szyi jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych, co sprawia, że jest bardzo podatna na powstawanie zmarszczek. Pomijanie jej przy wieczornej to pielęgnacji to duży błąd. W szczególności po 30. urodzinach warto przynajmniej raz dziennie używać dobrego kremu do szyi. Im jesteśmy starsze – tym nasza szyja wymaga więcej uwagi. Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiec zmarszczkom niż próbować je później usunąć. Poniżej kilka kremów do szyi, które naszym zdaniem, skutecznie zapobiegają objawom starzenia.