1. Sprawdź wszystkie koszty

Poszukiwania nowego samochodu najlepiej zacząć od ustalenia budżetu. Składają się na niego dwie kwoty: wkład własny (w przypadku kredytu) lub opłata wstępna (w przypadku leasingu) oraz miesięczna rata. Gdy ustalimy limity finansowe, pora przejść do konkretów. Firmy takie jak SKODA umożliwiają wyliczenie najważniejszych kosztów bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z KALKULATORA KREDYTU lub KALKULATORA LEASINGU. W wygodnym panelu online wybieramy interesujący nas model, a następnie za pomocą suwaków regulujemy liczbę rat lub okres finansowania. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak zmieniają się poszczególne kwoty i na spokojnie wybrać najkorzystniejszą opcję.

2. Obniż koszty utrzymania samochodu

Podczas planowania budżetu pamiętaj, że do kosztów utrzymania samochodu wliczają się również wydatki na paliwo. Dzisiaj producenci samochodów starają się jak najbardziej ułatwić nam ich obniżanie. Dlatego kupując samochód zwróć uwagę, czy posiada on np. technologię ACT. Opiera się ona na aktywnych cylindrach, które w czasie postoju nie wykorzystują pełnej mocy samochodu. Dodatkowym atutem samochodu jest też funkcja odzyskiwania energii z hamowania, dzięki której energia nie ucieka, ale gromadzi się w instalacjach elektrycznych lub akumulatorze. Obie wymienione technologie znajdziesz w autach marki SKODA.

3. Zadbaj o bezpieczeństwo

Równie istotne jak koszty utrzymania jest bezpieczeństwo jazdy. Na tym polu także możemy liczyć na nowoczesne technologie. Jedną z najciekawszych jest Front Assistant, która przed kolizją automatycznie włącza system hamowania. Oprócz tego system informuje o pieszych, którzy nagle wchodzą w drogę samochodu. Niezwykle przydatny jest również Czujnik Martwego Pola, który pokazuje kierowcy wszystkie pojazdy poza polem widzenia bocznych lusterek.

4. Wybierz ubezpieczenie

Dealerzy samochodów zajmują się dzisiaj nie tylko ich sprzedażą, ale także ubezpieczaniem. W ofercie znajdziemy zarówno podstawowe opcje takie jak OC, AC czy NW, ale także ubezpieczenia indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb, na przykład ubezpieczenie szyb, ochrony prawnej czy od utraty zniżki. Wykupienie ubezpieczenia zaraz przy zakupie to ponadto doskonały sposób na oszczędzenie czasu, bo po odebraniu auta z salonu możesz od razu jechać w trasę, a nie martwić się o dodatkowe formalności.

5. Zaprojektuj wymarzone auto

Design powinien być nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Dlatego nie warto podejmować decyzji zbyt szybko. Pomocna będzie wizyta w salonie, gdzie na żywo przyjrzysz się kolorom lakierów, rodzajom tapicerek czy felg. Gdy już wiesz, co podoba Ci się najbardziej, skorzystaj z wirtualnego KONFIGURATORA, za pomocą którego samodzielnie stworzysz wizualizację wymarzonego auta. W panelu SKODY wygenerujesz nie tylko cenę modelu, ale też plik do pobrania na telefon, który możesz pokazać rodzinie czy znajomym.

6. Umów się na jazdę próbną!

Podczas wybierania auta na pewno pojawią się w Twojej głowie wątpliwości, których nie rozwieje nawet najbardziej rozbudowany artykuł. Dlatego nie wahaj się i skorzystaj z jazdy próbnej. Jazda próbna to nie tylko okazja do sprawdzenia możliwości samochodu, ale także swobodnej rozmowy ze sprzedawcą, który ma największą wiedzę na temat wszystkich funkcji samochodu.