Te 7 domowych ćwiczeń na szczupłą talię skupia się na Twoim tułowiu. Są łatwe do wykonania i nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu. Ba, nie wymagają nawet wycieczki na siłownię!

1. Ćwiczenia na smukłą talię -  Piętaszki

Pozycja wyjściowa: Połóż się na macie do jogi, ugnij kolana i rozłóż nogi nieco szerzej niż na szerokość ramion. Wyprostuj ręce z dłońmi skierowanymi do wewnątrz.

Co dalej: Wraz z wydechem powoli podnieś górną część pleców i kark, wykonując lekkie skrzywienie tułowia w lewą stronę, by dotknąć lewą piętę palcami lewej ręki. Utrzymaj pozycję przez sekundę i wraz z wdechem powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj 30 razy na każdą stronę ciała.

2. Ćwiczenia na szczupłą talię -  Brzuszki V

To ćwiczenie świetnie spala tłuszcz ze skośnych mięśni brzucha!

Pozycja wyjściowa: Połóż się na macie do ćwiczeń na prawym boku, z nogami na sobie i lewą ręką podniesioną za głową, jakby wspierała kark.

Co dalej: Podpierając się prawym łokciem, powoli podnoś wyprostowane nogi i z podłogi, jednocześnie lekko podrywając w ich kierunku tułów – tak, żeby Twoje ciało zbliżało się do kształtu litery V. Następnie powoli opuść ciało z powrotem na matę i powtórz 8 razy na każdą stronę ciała.

3. Ćwiczenia na piękną talię -  Trójkątne brzuszki

Pozycja wyjściowa: Uklęknij na prawym kolano i połóż prawą rękę na macie do jogi. Wyciągnij prostą lewą nogę w bok i umieść lewą rękę za głową.

Zobacz również:

Co dalej: Powoli unieś wyprostowaną lewą nogę do góry, zginając kolano tak, by zbliżyło się do lewego łokcia. Wytrzymaj w tej pozycji przez sekundę i powoli wracaj do wyprostu lewej nogi, jednak postaraj się utrzymywać ją w powietrzu przez kolejnych 30 powtórzeń. Tak samo postępuj z prawą nogą.

4. Ćwiczenia na szczupłą talię -  Stara, dobra deska

Deska na przedramionach to najcięższe, ale i najbardziej skuteczne ćwiczenie na płaski brzuch. Gotowa?

Co robić: Połóż przedramiona na macie do jogi i ustaw łokcie poniżej ramion. Ramiona powinny być równoległe do całego ciała. Skoryguj pozycje szyi i kręgosłupa, patrząc na jedno miejsce w podłodze około 30 centymetrów przed Twoimi dłońmi. Zwróć uwagę, aby głowa znajdowała się w jednej linii z plecami. Utrzymaj tę pozycję przez 20 sekund.

5. Ćwiczenia na talię osy -  Ruchliwa rozgwiazda

To ćwiczenie doskonale wzmacnia rdzeń.

Pozycja wyjściowa: Połóż się na macie do jogi i wyciągnij nogi i ręce, tworząc literę X.

Co dalej: Podnieś ramiona, część górnej części ciała i nogi z ziemi, a łokcie połącz z kolanami. Żeby to się udało, musisz zaangażować cały rdzeń ciała. Utrzymaj tę pozycję przez sekundę, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 20 razy.

6. Ćwiczenia na szczupłą talię -  Skośne brzuszki na stojąco

Stojące brzuszki cięcia koncentrują się na twoich płaskich i skośnych mięśniach brzucha, a także biodrach i udach.

Pozycja wyjściowa: Stań na macie do jogi ze stopami rozstawionymi na szerokości bioder i umieść ręce za głową.

Co dalej: Lekko skręcając ciało i unosząc prawe kolano do góry, spróbuj dotknąć nim lewego łokcia. Powoli wróć do pozycji wyjściowej i powtórz po 30 razy na każdą stronę ciała.

7. Ćwiczenia na szczupłą talię -  Kopnięcie osła

Kopnięcie osła to niesamowite ćwiczenie, które rzeźbi brzuch oraz pośladki i wzmacnia mięśnie pleców.

Pozycja wyjściowa: Wykonaj klęk podparty. Dłonie powinny leżeć płasko na macie i być w równej linii z ramionami.

Co dalej: Usztywnij rdzeń, podnieś prawą nogę do góry (ze zgiętym kolanem i płaską stopą), a następnie wykonaj ruch kopiący w stronę sufitu – użyj do tego pośladków, upewniając się wcześniej, że miednica i pracujące biodro są cały czas skierowane w stronę podłoża. Aby uniknąć obrażeń szyi, trzymaj głowę wyprostowaną i twarzą do dołu. Powtórz ćwiczenie 20 razy na każdą nogę.