1. Tanecznym krokiem

Nic nie poprawia nastroju tak bardzo, jak ulubiona muzyka. Przygotuj sobie playlistę złożoną z ukochanych piosenek. Najlepiej tych energicznych - wtedy sprzątanie pójdzie ci znacznie sprawniej.

2. Coś dla aktywnych

Szkoda ci czasu na bieganie z odkurzaczem, bo wolałabyś w tym czasie poczytać albo się czegoś pouczyć? Jedno nie przeczy drugiemu! Kup audiobook z ulubioną książką albo płyty z lekcjami j. angielskiego. Będziesz miała poczucie dobrze wykorzystanego czasu.

3. Fitness w domu

Mistrzyniami tej dyscypliny są Francuzki, które wykorzystują każde wyjście do sklepu jako okazję do spaceru, a sprzątanie - mini fitnessu. W końcu wycieranie kurzów wymaga licznych przysiadów, a podczas szorowania podłogi spalisz nawet ponad 200 kcal w ciągu godziny.

4. Piękny zapach i... opakowania

Przyznacie, że uwielbiacie ten zapach, który unosi się w domu po sprzątaniu? I niechętnie go zmieniacie? My tak mamy! Ale wrażenie robią też na nas zabawne opakowania chemii domowej. Nie bez powodu na sklepowych półkach jest mnóstwo mopów, ścierek i innych akcesoriów do sprzątania.

sprzątanie
Odkurzacz pionowy, Sencor SVC; Mop z obrotową końcówką Leifheit Twist System; Chemia domowa Perfect House

5. Praca zespołowa

Sprzątanie może stać się sposobem na wspólne spędzanie czasu. Pucujcie, odkurzajcie i ścierajcie kurze wspólnie. Dla dzieciaków może to być świetną zabawą. Przy okazji zróbcie wyścigi, kto szybciej albo pobawcie się w chowanego. Ten kto znajdzie ukryty przedmiot, dostaje nagrodę.

6. Cel to podstawa

Co lubisz robić najbardziej? A teraz pomyśl, jak przyjemnie będzie przeczytać ulubioną książkę, napić się kawy lub spotkać z przyjaciółką w idealnie czystym mieszkaniu!

7. Zasłużona nagroda

Obiecaj sobie, że po skończonym sprzątaniu sprawisz sobie małą przyjemność. Wizyta w kinie, fitness, a może po prostu słodkie lenistwo? Cóż, po takim wysiłku fizycznym nawet kawałek ciasta będzie miał swoje uzasadnienie.