Gala sylwestrowa w Teatrze Wielkim

To bez wątpienia najbardziej eleganckie wydarzenie w ostatnim dniu 2017 roku – i okazja by zacząć Nowy Rok z wysokiego C, w towarzystwie operowych i operetkowych przebojów. W repertuarze m.in. utwory Stanisława Moniuszki, Władysława Żeleńskiego, Karola Szymanowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu gwiazd polskich i zagranicznych scen operowych oraz chóru i orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Dobra zabawa gwarantowana!

Miejskie szaleństwo na Placu Bankowym

To najlepsze miejsce na spektakularny finał wszystkich domówek - albo spontaniczny wypad, jeśli nie macie w tym roku określonych planów. W tym roku miejskiego Sylwestra pod gołym niebem organizuje TVN, który będzie transmitował całą imprezę. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na Placu Bankowym (w ubiegłych latach koncerty miały miejsce m.in. na pl. Defilad, pl. Zamkowym czy w okolicach Stadionu Narodowego). Tym razem na scenie będzie można zobaczyć występy uczestników polskich edycji XFactor i Mam Talent. Nie zabraknie też gwiazd. Swoją obecność potwierdzili m.in. Kayah, Blue Cafe i Bracia. O północy imprezę uświetni największy w Warszawie pokaz sztucznych ogni. 

Powitaj Nowy Rok w podziemiach Opery

W tym niezwykłym miejscu mieści się ekskluzywny klub, który zachwyca monumentalną architekturą podziemnych korytarzy i nietuzinkowym wystrojem wnętrz. W weekendy Opera Club gości najlepszych warszawskich DJ-ów i muzyków, a w ostatni dzień roku zaprasza na wyjątkową imprezę Sylwestrową. Gwarantowana szampańska zabawa przy akompaniamencie saksofonu i charyzmatycznego wokalu Leny Romul. Na gości czekać będzie open bar, królewskie menu i oczywiście kieliszek szampana o północy. Więcej szczegółów znajdziecie na Operaclub.pl

Rodzinny Sylwester w kinie

W Kinie Praha to już tradycja. I jedyny taki Sylwester dla rodzin z małymi dziećmi. W programie zabawa taneczna z DJ’em, atrakcje z animatorami, konkursy z nagrodami i przedpremierowe pokazy filmów familijnych. W tym roku na maluchy oraz ich rodziców czekają aż 3 przebojowe propozycje. Do wyboru „Paddington 2” – opowieść o jednym z najsłynniejszych na świecie misiów, inspirowana znaną książką dla dzieci o byczku komedia animowana „Fernando” oraz „Tedi i mapa skarbów”, pełna akcji historia o dwójce podróżników na tropie naszyjnika króla Midasa.

Sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły

To doskonała alternatywa dla klasycznych form spędzenia Sylwestra. Z taką inicjatywą już po raz kolejny wychodzi warszawska Fundacja Ja Wisła. Sylwestrowy spacer z pochodniami odbędzie się tradycyjnie wzdłuż prawego brzegu Wisły, od Mostu Gdańskiego do Mostu Poniatowskiego i zakończy się wielkim ogniskiem na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry długości, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy. Pojedyncze bilety kosztują od 20 do 30 zł, bilet rodzinny – 80 zł. Jeśli nie chcesz, by Twój tegoroczny Sylwester wyglądał tak samo jak w poprzednich latach – warto rozważyć tę opcję!

Sylwester w teatrze

Propozycje na ten wieczór przygotowały niemal wszystkie warszawskie teatry. Nowy Rok w Teatrze Komedia powitamy przedpremierowym spektaklem „Seks, miłość i podatki” z Weroniką Książkiewicz, Karoliną Nowakowską, Katarzyną Trzcińską i Mateuszem Banasiukiem. Och Teatr 31 grudnia zaprasza na „Pomoc Domową” Marca Camoletti’ego – pyszną farsę w wyjątkowym przekładzie Bartosza Wierzbięty. Na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Gniewkowską, Krystynę Jandę, Małgorzatę Kocik czy Krzysztofa Dracza. W Ateneum będzie można zobaczyć "Kandyda" - muzyczne widowisko z muzyką Jerzego Derfla i ponadczasowym tekstem Voltaire'a.  

Teatr Capitol przygotował aż 4 przebojowe komedie. Na Dużej Scenie zobaczymy „Alibi od zaraz” z Wojciechem Wysockim i Anną Korcz, na Scenie Mniejszej „Czy to Ty?” z Darią Widawską i Marzeną Rogalską, a oprócz tego „Kiedy kota nie ma…” w Multikinie Ursynów i „Skok w bok”  z Jackiem Kopczyńskim, Joanną Moro i Adamem Fidusiewiczem w Kinie Elektronik. W Teatrze Dramatycznym obejrzymy Szekspira i Witkacego, a miłośników musicali nie może zabraknąć na „Pilotach” w Teatrze Roma.

Koncert sylwestrowy w Filharmonii Narodowej

Propozycja dla melomanów. Wielbiciele muzyki klasycznej tradycyjnie będą mogli powitać Nowy Rok na wyjątkowym koncercie w Filharmonii Narodowej. Tym razem czeka na nich jedna z najbardziej znanych i uwielbianych polskich oper – "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. Obszerne fragmenty tego arcydzieła zostaną zagrane w wersji koncertowej. Plejada świetnych solistów pod batutą Jacka Kaspszyka i błyskotliwe libretto Jana Chęcińskiego uczynią ten wieczór szczególnie pięknym i niezapomnianym. Ceny biletów wahają się od 120 do 270 zł. Najlepiej nie zwlekać z rezerwacją, bo koncerty sylwestrowe w Filharmonii Narodowej cieszą się co roku ogromnym powodzeniem.